Szybka dieta oczyszczająca – LISTA TOP 8

Dieta oczyszczająca ma na celu szybkie wyeliminowanie z naszego organizmu szkodliwych substancji. Podczas stosowania diet oczyszczający usuwamy z organizmu nadmiar wody, chore komórki i ogniska zapalne. Zmuszamy także nasz organizm by korzystał ze zgromadzonych zapasów – diety oczyszczające mają bowiem charakter głodówkowy lub półgłodówkowy.

Dieta oczyszczająca jest jednak bardzo trudną dietą, podczas której jemy znacznie mniej niż normalnie, a więc i skutki uboczne mogą być dla nas bardziej uciążliwe. Na pewno przed jej rozpoczęciem jak i w trakcie ich trwania warto pozostawać w kontakcie z lekarzem.

Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne ekspresowe diety oczyszczające:

Dieta oczyszczająca śliwkowa

Co można jeść? Chude mięso, ryby, warzywa, owoce, kasze, kefiry, jogurty naturalne, maślanki. Podstawą diety śliwkowej są jednak oczywiście śliwki. Przed snem zalewamy wrzątkiem 10 śliwek, a rano przed pierwszym posiłkiem wypijamy tę wodę i zjadamy śliwki. W tym momencie zalewamy kolejne 10 śliwek wrzątkiem i przed snem spożywamy je oraz wypijamy wodę. Dieta śliwkowa trwa 10 dni.

Dieta oczyszczająca cytrynowa

Co można jeść? Potrawy lekko strawne, pomiędzy którymi pić będziemy sok z 3 cytryn. Na szczęście możemy rozcieńczać go wodą. Dietę powinno się stosować nie dłużej niż 7 dni.

Dieta oczyszczająca jabłkowa

Co można jeść? Same jabłka, na szczęście w dowolnej ilości i mogą być surowe, pieczone lub np. w surówce z jogurtem. Jabłka popijać możemy oczywiście sokiem z jabłek, ale także zieloną herbatą. Dieta trwa 2 dni.

Dieta oczyszczająca owocowo-warzywna

Co można jeść? Jedynie owoce i warzywa, ale za to w różnych postaciach. Mogą być zupy jarzynowe czy sałatki z oliwą, sokiem z cytryny i przyprawami. Jeśli chodzi o płyny to bez obaw możemy spożywać oczywiście soki ze świeżych warzyw czy owoców, a także herbaty ziołowe.

Dieta oczyszczająca zbożowa

Co można jeść? Jedynie gotowany dziki ryż albo ziarna pszenicy, kiełki oraz natkę pietruszki. Dieta trwa maksymalnie 12 dni.

Dieta oczyszczająca sokowa

Co można jeść? Lekkostrawne posiłki, które popijać będziemy aż 1 litrem soków z warzyw i owoców dziennie. Możemy je mieszać oraz rozcieńczać wodą. Dieta sokowa trwa 14 dni.

Dieta oczyszczająca koktajlowa

Co można jeść? Warzywa, owoce, chude mięso (nie więcej niż 10 dag dziennie), produkty zbożowe z grubego przemiału. Podstawą diety są smaczne koktajle, z kefiru i owoców. Pijemy je 3 razy dziennie. Dieta koktajlowa trwa 14 dni.

Dieta oczyszczająca stopniowa

  • Dzień 1-3 – warzywa i owoce, soki owocowe i warzywne
  • Dzień 4-5 – do diety dochodzą maślanki, kefiry i jogurty naturalne
  • Dzień 6-7 – do menu wracają otręby, dziki ryż, grube kasze i płatki
  • Dzień 8-9 – do jadłospisu można dołączyć chudy biały ser (nie więcej niż 10 dag)
  • Dzień 10-11 – można jeść gotowaną lub pieczoną rybę, do 20 dag
  • Dzień 12-14 – zamiast ryby można jeść chudy drób

Jeśli żadna z tych diet Ci nie pasuje, sprawdź inne: dieta Dukana, dieta New Mayo Clinic, dieta Mai Błaszczyszyn, dieta Ewy Dąbrowskiej, dieta Kwaśniewskiego (kapuściana), dieta plaż południowych (South Beach).

dieta oczyszczająca - fot theseanster93 flickr.com

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

9 komentarzy do “Szybka dieta oczyszczająca – LISTA TOP 8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *