Dieta OMG czyli sześć tygodni do okrzyku Oh My God – zasady i opinie

Dieta OMG, czyli dieta Oh My God to po polsku dieta Sześć tygodni do okrzyku „O mój Boże”. Ma się on oczywiście odnosić do oszałamiającego efektu diety. Czy tak faktycznie będzie?
Cudownych diet było już wiele. Tylko w naszym serwisie opisywaliśmy już kilkanaście najbardziej popularnych, wśród nich bardzo modną dietę 3d chili, stosowaną podobno przez operacjami dietę New Mayo Clinic, znane na całym świecie diety south beach, Dukana, stosowaną ponoć przez samego Aleksandra Kwaśniewskiego dietę kapuścianą czy bardzo rygorystyczne diety oczyszczające, doktor Ewy Dąbrowskiej czy Mai Błaszczyszyn a także koktajlową. Popularność zdobywają także dieta raw food, dieta 5:2, dieta grupy krwi czy chronodieta. Wszystkie one wiążą się oczywiście z dużymi wyrzeczeniami i niosą pewne ryzyko. Gwałtowna zmiana sposobu odżywiania może wyrządzić w naszym organiżmie wiele szkód, szczególnie jeśli mamy kłopoty z układem pokarmowym. Dlatego bez względu na to jaką dietę dla siebie wybierzecie najpierw skonsultujcie się z lekarzem. A może wystarczy po prostu trochę ruchu, np. według planu biegowego dla początkujących? To tylko 30 minut wolnego biegania 4 razy w tygodniu! Zapraszamy też do zapoznania się z naszym poradnikiem dotyczącym zdrowego stylu życia. Zdrowy tryb życia to bowiem nie tylko dieta!

Dieta OMG – zasady

Podczas stosowania diety Oh My God, która trwa 6 tygodni, należy spożywać 3 obfite posiłki dziennie, bez podjadania pomiędzy nimi. Pierwszy z nich należy zjeść dopiero o godzinie 10 rano. Do tego czasu musi nam wystarczyć… kawa i zimna kąpiel. Nie żartujemy! Taka jest koncepcja autora diety, Venice’a A. Fultona. Podczas diety OMG powinniśmy ograniczyć węglowodany w zależności od tego ile chcemy schudnąć. 5 kilogramów to nie więcej niż 120 g węglowodanów dziennie i minimum godzina ćwiczeń. Żeby stracić do 8 kg należy ćwiczyć codziennie przez 75 minut i spożywać do 90 g węglowodanów. Aby stracić 10 kg należy ćwiczyć aż przez 1,5 h dziennie i spożywać nie więcej niż 60 g węglowodanów dziennie.

Dieta OMG – jadłospis

Podobną do diety Oh My God jest kuracja New Mayo Clinic. Tak jak w OMG zakłada się maksymalne ograniczenie węglowodanów, dlatego swobodnie można czerpać pomysły na posiłki właśnie ze znanej i dość popularnej diety szpitala Banacha (tak jest nazywana dieta New Mayo Clinic). Na śniadanie możemy więc zjeść np. 2 jajka i 2 plastry wędliny, na obiad grillowane mięso i sałatę, a na kolację mięso lub rybę, oczywiście z sałatą lub innymi warzywami.

Dieta OMG – efekty i opinie

Dieta OMG ma przynosić znaczące efekty. W ciągu 6 tygodni mamy zrzucić nawet ponad 10 kilogramów. Gdyby się nad tym dobrze zastanowić, to jeśli obecnie prowadzimy niezdrowy tryb życia i nagle obetniemy większość węglowodanów i wprowadzimy do swojego życia codzienne 1,5 h treningi, to nie ma szans, żebyśmy nie schudli. Może warto więc, taki argument podają przeciwnicy diety OMG, nie pakować się restrykcją i rewolucyjną dla organizmu kurację, tylko po prostu wprowadzić do swojego życia kulinarnego zdrowsze potrawy i ćwiczyć nie codziennie, ale 4 razy w tygodniu. Efekty też się pojawią, a ryzyko dla zdrowia jest mniejsze.

dieta OMG Oh my God fot.  lululemon athletica flickr.com Creative Commons

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

4 komentarze do “Dieta OMG czyli sześć tygodni do okrzyku Oh My God – zasady i opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *