Dieta jogurtowa: jadłospis, zasady, efekty

Dieta jogurtowa to ciekawa propozycja na oczyszczenie organizmu i zrzucenie zbędnych kilogramów i to z wykorzystaniem produktu lubianego chyba przez wszystkich – jogurtów, także owocowych.

Dieta jogurtowa trwa dwa tygodnie. Każdego dnia powinniśmy spożywać 3 normalne posiłki oraz 2 mniejsze. Do każdego z nich obowiązkowo jogurt lub kefir. Jak nie trudno zauważyć, dieta jogurtowa jest więc kuracją dosyć kosztowną. Jeśli przyjmiemy, że jogurt kosztuje 1,5-2 zł, musimy wydać na całą kurację odchudzającą od 100 do 200 zł. Dieta jogurtowa jest też niestety nieco monotonna – przy tej ilości spożywanych jogurtów szybko znudzą nam się nawet najwymyślniejsze smaki.

dieta jogurtowa

Dieta jogurtowa – jadłospis

Podczas stosowania diety jogurtowej możemy spożywać jogurty i kefiry, ale powinniśmy stronić od maślanki. Na naszych tależach zagościć mogą owoce oraz warzywa. Szczególnie te pierwsze mogą stanowić dobrą kompozycję z jogurtami naturalnymi. Wskazane jest też spożywanie płatków owsianych lub kukurydzianych i musli. Z bardziej tradycyjnych produktów akceptowane są mięso (koniecznie chude i białe – nie możemy jeść mięsa czerwonego) oraz pieczywo pełnoziarniste. Jak widać, nie jest to dieta, która polega na głodzeniu się. Można spokojnie zjeść smaczny i pożywny obiad oparty na mięsie i warzywach. Trzeba tylko pamiętać o jogurcie;) Każdego dnia stosowania diety jogurtowej powinniśmy wypijać 1,5 litra wody mineralnej.

Dieta jogurtowa – efekty

Entuzjaści diety jogurtowej twierdzą, że można za jej pomocą zrzucić nawet 6 kilogramów oraz świetnie oczyścić organizm z toksyn. Jednak jak każda dieta, także dieta jogurtowa nie powinna być stosowana bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Pamiętajmy, że każdy organizm jest inny i to co jednemu będzie przynosiło wspaniałe rezultaty, innemu może poważnie zaszkodzić. Dieta jogurtowa to przecież nie jedyna dieta, jaką możemy stosować. Wymieńmy tylko kilka najpopularniejszych czy nowatorskich: dieta 3d chili, dieta cytrynowa, dieta jem-nie jem, dieta biblijna, dieta Alleluja czy dieta baletnicy.

dieta jogurtowa - fot. Dan Zen flickr.com Creative Commons
dieta jogurtowa – fot. Dan Zen flickr.com Creative Commons

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

One thought on “Dieta jogurtowa: jadłospis, zasady, efekty

  • 23 sierpnia, 2016 o 14:07
    Permalink

    Kto to napisał? Talerze przez „ż”? Litości!!! Jak taki artykuł ma być traktowany, skoro zawier błędy ortograficzne?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *