Dieta bananowa 3, 7 i 30-dniowa: opinie i efekty

Lubisz banany? Chcesz schudnąć od 3 do 7 kg? Masz wolne 3 dni? Dieta bananowa jest właśnie dla Ciebie!

Dieta bananowa to nie jedyna kuracja odchudzająca oparta na owocach. Dużym powodzeniem cieszy się też dieta cytrynowa, znana też w amerykańskiej wersji jako lemon detox diet (podobno miała ją stosować sama Beyonce by schudnąć do roli w filmie). Zaletą diety bananowej jest jej kilka wariantów (wyróżniamy dietę bananową 3, 7 i 30-dniową) oraz stosunkowo proste założenia. Dla wielu osób pragnących zrzucić zbędne kilogramy, ale nie skorych do wyrzeczeń, zaletą diety bananowej będzie, w jednym z jej wariantów, to że można jeść praktycznie wszystko, poza nielicznymi wyjątkami.

Dieta bananowa opinie i efekty

Szukając w internecie informacji o efektach jakie przynosi dieta bananowa nie trudno znaleźć wypowiedzi takie jak „schudłam 10 kg w miesiąc” czy informację nt. tego, że dietę bananową, właśnie dzięki jej efektom, spopularyzowała japońska śpiewaczka operowa Kumiko Mori. Teoretycznie stosując dietę bananową powinniśmy schudnąć od 3 do 7 kg w przeciągu 3 do 30 dni. Warto jednak pamiętać, że każdy człowiek na dietę zareaguje inaczej i powinna być ona dostosowana do naszego wieku, stanu zdrowia, trybu życia czy płci. Dlatego też przed zastosowaniem tej, czy jakiejkolwiek innej, diety skonsultujmy się z lekarzem. Takie spotkanie na pewno pomoże nam szybciej zrzucić zbędne kilogramy bez ryzykowania własnym zdrowiem. Jeśli dieta bananowa nie jest dla nas, spróbujmy innej, np. diety baletnicy czy diety New Mayo Clinic.

Dieta bananowa 3 dniowa

To najbardziej rygorystyczna wersja diety bananowej. Przez 3 dni możemy zjeść jedynie 3 banany i wypić 3 szklanki mleka. Do tego musimy wypić 2-3 litry niegazowanej wody mineralnej. W ten sposób powinniśmy zrzucić 3 kilogramy.

Dieta bananowa 7 dniowa

To mniej rygorystyczna wersja diety bananowej. Przez 7 dni trzy razy dziennie jemy prostą potrawę z banana: 1/2 banana, szklanka jogurtu naturalnego lub maślanki (oczywiście bez cukru) i łyżeczka miodu. Pomiędzy posiłkami jemy po małym jabłku. Do tego pijemy 1,5-2 l wody dziennie.

Dieta bananowa 30 dniowa

To zdecydowanie najlepszy wariant diety bananowej dla łasuchów. O bananach musimy pamiętać tylko rano. Na śniadanie jemy dużego banana i pijemy szklankę niegazowanej wody mineralnej. Później, przez cały dzień jemy to, na co mamy ochotę. Zrezygnować powinniśmy jedynie ze słodyczy (z wyjątkiem kostki czekolady raz dziennie) i alkoholu. Powinniśmy też spożywać mniej nabiału.

Powodzenia!

Dieta bananowa 3, 7 i 30-dniowa: opinie i efekty

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

11 komentarzy do “Dieta bananowa 3, 7 i 30-dniowa: opinie i efekty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *