Przydatny sprzęt kuchenny za mniej niż 100 zł

Gotowanie jest świetną zabawą, jednak kiedy brakuje nam podstawowego sprzętu kuchennego, to może po pewnym czasie stać się uciążliwym obowiązkiem. Nie trzeba wydawać fortuny, by móc cieszyć się przygotowywaniem posiłków w iście profesjonalnym stylu. Wystarczy tylko wiedzieć, co tak naprawdę warto kupić.

Specjaliści z tvokazje.pl podpowiadają, który tani sprzęt kuchenny jest najbardziej przydany.

Gofrownica

Dlaczego zaczynamy od sprzętu, który wydaje się być jednozadaniowy? Otóż dlatego, że jest właśnie zupełnie odwrotnie! Na tym sprzęcie kuchennym jesteśmy w stanie przygotować nie tylko gofry, ale również niezliczoną ilość innych dań, w tym ciasteczka, omlety czy pieczony boczek. Dodatkowym autem gofrownic jest też ich wielkość. Bez problemu możemy przechowywać je zarówno na blacie, jak i w każdej szafce. To z pozoru mało przydatne urządzenie może w kryzysowych sytuacjach zastąpić nam patelnię, piekarnik czy garnek. W przedziale cenowym poniżej 100 zł najlepiej zdecydować się na firmę MPM. Gofrownica MPM, w zależności od modelu, to koszt od 59 zł wzwyż.

Mikser do owoców, blender

Pierwszy blender został opatentowany w 1922 roku przez polsko-amerykańskiego wynalazcę o nazwisku Stephen Popławski. Prawie wszystkie miksery od tego czasu są oparte na zasadach działania swojego pierwowzoru. Blendery pozwalają na niezwykle szybkie przygotowanie zdrowych posiłków bez potrzeby wyciągania ogromnych sokowirówek czy robotów kuchennych. Te nowoczesne posiadają na tyle mocne silniki, że mogą zmielić również nasiona i orzechy. Warto pamiętać o tym, że spora część niezbędnych dla naszego zdrowia wartości odżywczych znajduje się w tych częściach roślin, które przeważnie wyrzucamy. Dzięki zastosowaniu miksera do owoców możemy rozdrobnić je w całości i nie stracić nic z ich drogocennych właściwości. Taka wielofunkcyjność pozwala zaoszczędzić nam wiele czasu, a z drugiej strony jest dostępna w bardzo atrakcyjnych cenach.

Młynek do kawy

Każdy miłośnik czarnego trunku uwielbia świeżo zmieloną kawę. Jest w niej coś wyjątkowego i wspaniałego, co przynosi uśmiech i pozwala rozbudzić się nawet po nieprzespanej nocy. Korzystanie z młynka do kawy ma wiele zalet. Po pierwsze wpływa na smak napoju – eksperci uważają, że w ciągu dwóch minut od zmielenia ziarna kawy zaczynają się utleniać i tracić swój aromat. Po drugie pozwala na tworzenie mieszanek z różnych rodzajów kaw, a te są przeważnie niedostępne w popularnych marketach. Możemy stworzyć więc unikalny aromat, który w stu procentach wpisze się w nasz gust. Jaki młynek do kawy wybrać? W prezentowanym przedziale cenowym znowu najlepiej wypada młynek do kawy MPM, który dostaniemy już za 79 zł np w TV Okazje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *