Ekskluzywne wina z górnej półki

Jednym z najbardziej wyrafinowanych trunków, który warto podawać do posiłku – także, a może przede wszystkim na ekskluzywnych przyjęciach oraz różnego rodzaju bankietach z całą pewnością jest wino. Wina tworzone są w wielu miejscach na świecie – począwszy od najbardziej popularnych Francji, Włoch, czy też Hiszpanię, przez Bałkany, Grecję, Turcję, aż po słoneczną Californię i RPA, czy też kraje Ameryki Południowej. Wszędzie tam bowiem, gdzie słońce świeci mocno i winogrona mają szansę dojrzewać do słodkiej i aromatycznej postaci, tworzyć można świetne wina. 

Wina jednak nie są takie same – ich jakość zależna jest od wielu czynników. Te, które prezentują sobą najwyższą jakość są jednocześnie tymi, które prezentują sobą bardzo wysoką cenę w wyrafinowanych sklepach z winem. Najlepsze potrafią czekać w piwniczkach na otwarcie nawet dziesiątki, czy setki lat – o ile tylko są w odpowiedni sposób przechowywane i zamknięte oraz zakonserwowane. Te jednak, które przez lata utrzymują wyjątkowy smak, to niezwykła uczta dla podniebienia. Dlatego też, nie brak dziś koneserów, którzy poszukują najlepszych jakościowo win i czekają z ich otwarciem na ważne okazje.

Czym różnią się wina ekskluzywne, które kosztują niejednokrotnie nawet kilka tysięcy złotych (i więcej) za butelkę od tych, które w markecie kupimy za kilkanaście, czy kilkadziesiąt złotych? Można powiedzieć wprost, że niemal wszystkim. A to dlatego, że ich aromat i bogactwo smaku, a raczej smaków jest nieporównywalne z niczym innym, o czym możemy w praktyce pomyśleć. Warto więc je z całą pewnością docenić i zrozumieć ich niezwykły wpływ na doznania pijącego. Otwierając wina, które mają kilkadziesiąt lat, czujemy już przy samym tym procesie niesamowitą magię, bo nie wiemy, czego możemy się spodziewać. Gdy zaś wino zostanie nalane do kieliszka i gdy zacznie się utleniać, możemy podziwiać jego zapach, barwę, niezwykłą klarowność, a potem cały bukiet smaków, które idealnie komponują się na przykład z aromatycznymi serami, czy też innymi tego typu potrawami i przekąskami. Oczywiście, doświadczenia, jakie przynoszą ekskluzywne wina są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla koneserów.

fot. Bradleypjohnson flickr.com

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

One thought on “Ekskluzywne wina z górnej półki

  • 19 października, 2013 o 12:01
    Permalink

    Ekskluzywne wina z górnej półki – polecam reklamę na stronie zgornejpolki.pl
    Jest to nowy Portal, który skupia Polskie i światowe firmy oferujące produkty z górnej półki – towar unikatowy, luksusowy, ekskluzywny. Warto wejść i zobaczyć a także zapoznać się z ofertą reklamową.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *