Imprezy integracyjne – 4 warunki, aby były one udane

 Imprezy integracyjne, jak sama nazwa wskazuje, służą lepszemu poznaniu się ludzi i ich zjednoczeniu. To możliwość przebywania małej społeczności w innych warunkach i okolicznościach niż na co dzień – przykładem takich spotkań są imprezy firmowe.

  1. Dobre samopoczucie uczestników.
  2. Odpowiednie miejsce imprezy integracyjnej.
  3. Smaczne jedzenie dopasowane do gości.
  4. Dodatkowe atrakcje podczas imprez firmowych.

Imprezy integracyjne to duże przedsięwzięcie obarczone stresem organizatorów. Wynika on z obaw, czy na pewno wszyscy będą się dobrze bawić. Powód takich wątpliwości jest prozaiczny – imprezy firmowe gromadzą wielu ludzi o różnych oczekiwaniach. Poniżej krótki przewodnik po tym, jak sprawić, by impreza integracyjna była udana.

 

Dobre samopoczucie uczestników

To element, który najtrudniej przewidzieć. Aby zminimalizować ryzyko niezadowolenia uczestników, warto przed imprezą przeprowadzić wśród nich sondę i w ten sposób poznać oczekiwania, co do tego, jak spotkanie miałoby wyglądać. Dobrze jest zaprezentować parę opcji, a finalnie zająć się tą, która zostanie najprzychylniej oceniona.

 

Odpowiednie miejsce imprezy integracyjnej

Wiele lokali oferuje organizację spotkań integracyjnych. Dobry wybór to miejsce, które urządza imprezy integracyjne zapewniające uczestnikom jak największą różnorodność, warunki do relaksu i coś więcej niż tylko siedzenie za stołem. Podczas imprez firmowych sprawdzają się restauracje położone w zielonych okolicach, mające do dyspozycji gości ogród. Możliwość rozprostowania nóg niewątpliwie wpływa dobrze na uczestników i przyczynia się do powstania luźnej atmosfery, o którą trudno, zwłaszcza jeśli ludzie niezbyt dobrze się znają.

 

Smaczne jedzenie dopasowane do gości

Tutaj musimy wrócić do kwestii zrobienia krótkiej sondy wśród uczestników. Prezentując im możliwe lokale do wyboru, należy krótko scharakteryzować serwowane potrawy. Wiadomo, że niektórzy goście na przykład nie będą jeść mięsa, a dobrze, żeby nie wyszli z imprezy integracyjnej głodni. Warto też zadbać o pewniaki wśród potraw, takie jak jedzenie z grilla. Są restauracje, które w okresie od wiosny do jesieni serwują także grillowe menu.

 

Dodatkowe atrakcje podczas imprez firmowych

Aby rozruszać gości podczas imprez integracyjnych, należy zadbać o dobrą oprawę muzyczną oraz o wszelkiego rodzaju zabawy i konkursy. Z tego też powodu imprezy firmowe organizowane w lokalach posiadających ogród mają przewagę nad tymi, które odbywają się tylko wewnątrz budynku.

Impreza organizowana dla dużej grupy osób jest wyzwaniem, ale jeśli opisane wyżej warunki zostaną spełnione, z pewnością liczba zadowolonych uczestników przewyższy liczbę tych, którym coś nie pasowało.

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *