Mała lodówka: na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Nie masz miejsca na dużą lodówkę w swojej kuchni? Potrzebujesz niedrogiego modelu do mieszkania, domku letniskowego czy akademika? W takim przypadku mała lodówka to idealny rozwiązanie. Tego rodzaju urządzenia dostępne są w dużym wyborze w wielu sklepach z AGD, ale, niestety, nie jest ich tak dużo, jak w przypadku tych pełnowymiarowych. Na co powinno się w szczególności zwrócić uwagę przy zakupie kompaktowej lodówki? Zapraszamy do sprawdzenia naszych porad!

Wolnostojąca czy do zabudowy?

Małe lodówki można podzielić na kilka rodzajów, a mianowicie na:

  • wolnostojące – to najbardziej popularne rodzaje lodówek, które mogą stać w dowolnym miejscu
  • wolnostojące pod blat – w tym przypadku lodówka jest dopasowana do standardowej wysokości blatu i ma możliwość zdemontowania górnej części obudowy, by zmieściła się pod blatem
  • do zabudowy – lodówka bez obudowy przeznaczona do montażu w meblach na zamówienie

Na co zwrócić uwagę?

Gdy interesuje cię dobra lodówka o kompaktowych wymiarach, w takim przypadku pamiętaj przede wszystkim o tym, aby zwrócić uwagę na jej rozmiar, zwłaszcza gdy ma zmieścić się pomiędzy meblami czy pod blatem, aby nie była za niska, szeroka czy za wysoka. Od rozmiarów zależy także pojemność lodówki.

Kolejna ważna sprawa to klasa energetyczna urządzenia – energooszczędna lodówka to mniejsze zużycie energii, a tym samym niższe rachunki za prąd elektryczny. Najlepiej, aby miała klasę co najmniej A+.

Małe lodówki dostępne są także w wersjach z zamrażalnikami. Taka lodówka z zamrażalnikiem będzie miała mniej miejsca na produkty chłodzone, ale zyskuje miejsce na te mrożone – wprawdzie niedużo, ale na pewno będzie to przydatna funkcja.

Ponadto warto zwrócić uwagę na wewnętrzne wyposażenie lodówki – czy ma ona regulowane półki pozwalające na uzyskanie odpowiedniej przestrzeni, czy ma komory na warzywa i owoce, czy ma półki na drzwiach czy pojemniki na jajka.

Tania i dobra lodówka o kompaktowych wymiarach to wydatek rzędu 500-600 złotych, czyli o połowę mniej niż lodówki o standardowych wymiarach. Sprzęt tej klasy można znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych.

 319888806_2b2da48bcf

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *