Zdrowe diety [TOP 3] – sprawdź jak odchudzać się z głową!

Dieta odchudzająca wcale nie musi być pozbawioną sensu i wyniszczającą dla Twojego zdrowia kuracją. Istnieją diety, które łącza w sobie zdrowe odżywianie z dbaniem o sylwetkę.

Dieta dash

Dieta dash (Dietary Approaches to Stop Hypertension) to dieta, ktorej podstawowym celem jest walka ze zbyt wysokim ciśnieniem. Dodatkowym bonusem z jej stosowania jest utrata wagi. Stosując dietę dash musimy zrezygnować z tłustych mięs, śmietany, masła, potraw smażonych, białego pieczywa, słodyczy i alkoholu. Polecane są natomiast pełnoziarniste produktu (pieczywo, razowy makaron, brązowy ryż), owoce z niewielką zawartością sodu oraz nabiał niskotłuszczowy (maślanki, jogurty, kefiry). W diecie dash powinniśmy także ograniczyć sól do połowy płaskiej łyżeczki dziennie. Wskazane jest natomiast spożywanie 1,5 l wody lub świeżo wyciśniętych soków.

Więcej o diecie dash możecie przeczytaj w osobnym artykule TUTAJ.

Dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska, podobnie jak dieta dash, zakłada trwałą zmianę nawyków żywieniowych. Nie jest do dieta-cud, która w dwa tygodnie ma doprowadzić do straty kilku kilogramów.
Pierwszym istotnym założeniem diety śródziemnomorskiej jest odchodzenie od mięsa i zwięrzęcych białek w kierunku produktów roślinnych – zbożom, owocom i warzywom. W diecie śródziemnomorskiej będziemy jeść za to dużo pieczywa pełnoziarnistego, kasz i makaronu. Mięso zastąpić nam mają owocem morza i ryby. Dieta śródziemnomorska przypadnie też do gustu miłośnikom wina – do głównego posiłku dnia można wypić kieliszek tego pysznego napoju.

Więcej o diecie śródziemnomorskiej możecie przeczytać w osobnym artykule TUTAJ.

Dieta New Mayo Clinic

W przeciwieństwie do diety dash i diety śródziemnomorskiej dieta New Mayo Clinic zwana także dietą szpitala Banacha to kuracja trwająca 12 dni, którą po tym czasie nalezy przerwać na 2 dni. Po tych 14 dniach powinniśmy być lżejsi o 4 kg. W diecie tej można nie dość, że jeść mięso i ryby (wprawdzie bez panierki) to jeszcze najdać się do syta. Są jednak dwa warunki – całkowicie odstawiamy cukier, nawet owoce czy soki z cukrem oraz spożywamy przed każdy posiłkiem grejpfruta.

Więcej o diecie New Mayo Clinic możecie przeczytać TUTAJ.

Top 3 zdrowe diety - jak odchudzać się z głową

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *