Płaski brzuch: Jak go osiągnąć? Zasady, menu, efekty
Płaski brzuch – chyba każdy o nim marzy i praktycznie każdy może go mieć. Wystarczy stosować się do kilku zasad, a na pewno zobaczymy efekty, które z łatwością utrzymamy.
Lekarze oraz trenerzy radzą walkę o płaski brzuch prowadzić od zewnątrz i wewnątrz – czyli dietę połączyć z ćwiczeniami. Dzięki temu wymarzony efekt osiągniemy szybciej i będzie on bardziej trwały.
Tak naprawdę będziemy musieli wprowadzić nowy tryb życia. Jednak dzięki diecie stracimy zbędne kilogramy nie tylko w brzuchu, a trening poprawi nasze samopoczucie i wzmocni cały organizm.
>> Szóstka weidera [TRENING, ZASADY, EFEKTY]
Zanim przystąpimy do działania, skonsultujmy się ze specjalistami – przede wszystkim lekarzem – który doradzi, co będzie dla nas dobre i wesprze nas w naszym postanowieniu.
Płaski brzuch – zasady
Podstawą są regularne ćwiczenia. Te na płaski brzuch wykonujmy ok. 3-4 razy w tygodniu. Dajmy mięśniom przynajmniej jeden dzień na regenerację, a w pozostałe uprawiajmy ćwiczenia aerobowe, które pomogą spalić tkankę tłuszczową. Należy pracować nad wszystkimi mięśniami brzucha, a także nad mięśniami pleców. Dbając o cały tułów zyskujemy dobrą postawę, czego efektem jest płaski brzuch i zdrowy, mocny kręgosłup.
>> Aerobiczna 6 Weidera [NAJLEPSZY TRENING BRZUCHA]
Do ćwiczeń dołączmy odpowiednią dietę. Jedzmy w ciągu dnia kilka niewielkich posiłków, mniej więcej co 3-4 godziny. Nie dopuśćmy do napadów głodu.
Zacznijmy masować brzuch. Wspomożemy pracę jelit i ujędrnimy skórę.
Płaski brzuch – menu
Dieta na płaski brzuch wiąże się z rezygnacją z niektórych produktów. Zakazane są: rośliny strączkowe (działają wydymająco) – groch, fasola, bób, soczewica; niektóre warzywa – kapusta, brukselka, kalafior, brokuł; cukier, napoje gazowane, fast foody. Czasem wzdęcia mogą być objawem nietolerancji laktozy i wtedy należy zrezygnować z mleka i niektórych produktów mlecznych. Ważne jest to jak przygotowujemy posiłki – koniec z tłustymi, smażonymi potrawami. Zastąpmy je gotowanymi i pieczonymi bez tłuszczu, a od tego już naprawdę blisko do płaskiego brzucha.
Należy uważać na warzywa i owoce, gdyż przez wysoką zawartość błonnika mogą działać wydymająco. Warto używać w kuchni świeżych ziół i przypraw – poprawiają one smak potraw i wspomagają trawienie – kminek, cynamon, majeranek, tymianek, bazylia, imbir, pieprz, chili.
Pijmy dużo wody. Dobrym wyborem będą też herbaty ziołowe wspomagające trawienie – mięta, koper włoski, rumianek, ostropest plamisty.
Polecane są naturalne jogurty z probiotykami – zapobiegają zaparciom i wspomagają pracę układu trawiennego.
Płaski brzuch – efekty
To, jak szybko będziemy mieć płaski brzuch zależy od wielu rzeczy. Między innymi od naszego organizmu i ilości uzbieranych kilogramów. Nie oczekujmy efektów po tygodniu diety i dwóch treningach. Warto być jednak cierpliwym i uczciwie stosować się do nowego jadłospisu oraz regularnie ćwiczyć, bo na pewno dzięki tym sposobom pochwalimy się smukłą talią.

Pingback: Sprawdzone ćwiczenia na nogi