Odżywiaj się zdrowo dzięki Kcalmar!

Planowanie życia to nie tylko kwestia efektywnej pracy, ale także organizacji czasu wolnego czy podziału domowych obowiązków. To wszystko wymaga jednak odpowiednich zasobów energii możliwej do spożytkowania. Skąd ją brać? Oczywiście z dostosowanej do trybu życia diety!

Kiedy myślisz o słowie „dieta” na myśl mogą Ci przyjść różne skojarzenia, lepsze i gorsze. Niby dobrze wiadomo, że warto odżywiać się w sposób zdrowy, ale jednocześnie z drugiej strony zapala się ostrzegawcza lampka: chwila, chwila – dobrze wiesz ilu Twoich znajomych (a może nawet i Ty sam) przekonało się o wątpliwie działających „dietach cud”. Mimo to, sumienie nie daje Ci spokoju, szukasz dobrego rozwiązania, dzięki któremu wprowadzisz w swoje nawyki żywieniowe nową jakość. Czytasz porady różnych specjalistów, wywiady z instruktorami fitnessu albo wypowiedzi zapaleńców żywo zainteresowanych tematem na forach internetowych.

Kiedy nadchodzi moment, w którym chcesz przejść od teorii do działania, okazuje się, że z gąszczu informacji musisz przesiać te, które będą dopasowane do Twojej indywidualnej sytuacji. Tymczasem różni się ona od innych użytkowników sieci – nie pracujesz w takich godzinach jak inni, nie wykonujesz identycznych ćwiczeń o tych samych porach dnia, co wypowiadający się użytkownicy, masz na głowie dom, dzieci, dodatkowe zajęcia… i tak dalej. Nie możesz więc polegać na planach żywieniowych napisanych dla innych! To, że komuś pomaga konkretna dieta, nie oznacza, że musisz się nią katować i Ty, choćby miała najlepsze opinie. Dla takich osób jak Ty powstała aplikacja Kcalmar, za pomocą której dopasujesz dietę skrojoną na miarę Twoich potrzeb! Skorzystają z niej użytkownicy systemów Android i iOS. W prosty sposób zdobędziesz własny plan żywieniowy. Nie oznacza to jednak, że zostaniesz pozostawiony sam sobie! Sztab specjalistów będzie czuwał nad Twoim zdrowiem, a Ty w każdej chwili możesz zasięgnąć porady dietetyka online.

Co potrafi aplikacja Kcalmar? Przede wszystkim daje Ci wybór aż dwunastu różnych planów żywieniowych, przydzielonych do czterech kategorii, wśród których wyróżnia się: KORPO (dla osób zabieganych i żyjących w stresie, mających mało czasu wolnego na posiłki i aktywność fizyczną), MAMA (dla kobiet spodziewających się dziecka, a także dla tych, których cały dzień organizują pociechy), SPORT (dla osób aktywnych – nie tylko zawodowców, ale także amatorów) i ZDROWIE (plany proponowane osobom, które chcą wspomóc organizm prawidłowym odżywianiem, a co za tym idzie, mieć lepsze samopoczucie). U progu każdego tygodnia otrzymasz bezpłatnie jadłospis i ciekawe przepisy, a w dodatku specjalnie ułożoną listę zakupów, dzięki której nie zapomnisz o żadnym produkcie potrzebnym do sporządzenia dania na konkretny dzień.

Kcalmar to także świetna opcja współpracy dla dietetyków. Wprowadza bowiem możliwość swobodnego kontaktu z pacjentami z całej Polski za pomocą aplikacji mobilnej. Przygotowanie indywidualnego planu żywieniowego dzięki funkcjom aplikacji trwa nie dłużej niż pół godziny! Obsługa programu jest intuicyjna i przynosi sporo korzyści – pacjent otrzymuje personalizowany jadłospis, a dietetyk kolejnego zadowolonego klienta i możliwość dotarcia do dużej liczby odbiorców.

Jeśli tego byłoby mało, twórcy aplikacji zdecydowali się wyjść naprzeciw oczekiwaniom internautów, udostępniając im platformę blogową, na której specjaliści (między innymi dietetycy) niemalże codziennie publikują szereg porad żywieniowych. Na blogu przeczytasz też artykuły o zdrowiu, sporcie czy wychowaniu dzieci. Dla dietetyków również przygotowano specjalną gratkę – blog, na którym znajdziesz specjalistyczne informacje jak i inne porady, choćby takie dotyczące budowania swojego wizerunku w Sieci.

Brzmi zachęcająco? Już dziś zajrzyj na bloga Kcalmar i skorzystaj z możliwości, jakie daje Ci aplikacja mobilna!

tape-403593_640

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

One thought on “Odżywiaj się zdrowo dzięki Kcalmar!

  • 18 lipca, 2017 o 10:19
    Permalink

    Akurat dzisiaj Kcalmar prowadzi webinar online na temat celiakii – m.in. jej wykrywania i monitorowania, czy dieta bezglutenowa jest przestrzegana.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *