Muzyka do biegania – nasza lista utworów

Bieganie, maszerowanie, jazda na rowerze to znakomity sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Idealnie, jeśli możemy ćwiczyć wspólnie ze znajomym, przyjacielem lub rodzinką. Czasem jednak inni nie podzielają naszego entuzjazmu do uprawiania sportu i jesteśmy skazani na samodzielne treningi. Zdarza się też oczywiście, że sami preferujemy indywidualne treningi – nikt nas nie zatrzymuje ani nie pogania, nie musimy się do nikogo dostosowywać. Czasem jednak miło jest posłuchać czegoś, co oderwie nas od myślenia o trudach prowadzonego właśnie treningu. Znakomitym rozwiązaniem są tutaj słuchawki podłączone do smartphone’a lub odtwarzacza mp3 i muzyka do biegania. Ale czego mamy słuchać?

Muzyka do biegania: radio czy wybrane piosenki?

Po pierwsze musimy zdecydować czy wolimy radio czy własną playlistę. Dla osób, które nie są melomanami i nie mają wielu ulubionych kawałków dobrym rozwiązaniem będzie właśnie radio. Nie musimy wybierać playlisty, ktoś zrobił to za nas. Od czasu do czasu, żeby uniknąć monotonii powinniśmy zmieniać rozgłośnie. Stacje radiowe też idą na łatwiznę i często codziennie o tej samej porze leci ta sama piosenka. Radio to także dobre rozwiązanie dla zapracowanych, którzy nie mają czasu na zabawy w układanie własnych list piosenek. Minusem tego rozwiązania są jednak reklamy. Czasami możemy mieć pecha i znaczną część naszego treningu słuchać będziemy o zaletach pożyczek gotówkowych, proszku do prania i nowym serwisie internetowym z bramami garażowymi. Może się także zdarzyć, że w miejscu które wybraliśmy na trening możemy miejscami gubić zasięg radia i albo w ogóle nic nie usłyszymy, ale będą to irytujące szumy.

Jeśli już wybierzemy własną muzykę do biegania musimy włożyć trochę pracy w odpowiednie jej przygotowanie. Zastanówmy się najpierw czy lepiej nam się trenuje przy wolnych czy szybkich rytmach. Wiele osób na pewno zdziwi się, że w ogóle rozważamy wolne kawałki. Często jednak wprowadzają one słuchacza w przyjemny nastrój, rozbudzają pozytywne emocje czy wspomnienia, w efekcie czego podczas treningu przestaje myśleć o niedogodnościach, ale błądzi myślami wokół przyjemnych rzeczy. Większość z nas wybierze zapewne jednak szybsze rytmy. Jeśli chodzi o konkretne piosenki to ciężko znaleźć uniwersalny klucz, każdy ma swoje preferencje i gusta. Warto jednak pamiętać, by nie wybierać utworów, które przywołują w nas nieprzyjemne wspomnienia, czy w jakiś sposób nas irytują. Muzyka do biegania ma wyzwalać w nas energię, ale tylko tę pozytywną!

Podczas biegania, jazdy na rowerze czy nawet spaceru z muzyką „na uszach” powinniśmy tak ustawić jej głośność, aby docierały do nas dźwięki otoczenia, takie jak klakson samochodu czy dzwonek przejeżdżającego obok nas roweru. Chociaż brzmi to banalnie, to taka ostrożność może uratować nam zdrowie lub w skrajnych przypadkach nawet życie!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą muzyką do biegania, może akurat komuś coś się spodoba:) Przy okazji polecamy nasze biegowe plany treningowe:

Muzyka do biegania – nasza lista utworów

 • Europe – The Final Countdown,
 • Robbie Williams – Supreme,
 • Bon Jovi – It’s my life,
 • Rocky Soundtrack – Gonna Fly Now,
 • Tina Turner – Simply the best,
 • The Rolling Stones – Gunface,
 • Rammstein – Mein herz brennt,
 • Queen – I want it all,
 • Linkin Park – In the end,
 • Michael Jackson – Blach or white
 • Eminem – Lose Yourself
 • Survivor – Eye Of The Tiger
 • U2 – Elevation

muzyka do biegania - fot. Chris Hunkeler flickr.com Creative Commons

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *