Młody zielony jęczmień – wsparcie dla odchudzających się

Jęczmień jest znanym zbożem, które towarzyszy nam od dawna. Ostatnio stał się szczególnie popularny za sprawą swoich, odkrytych na nowo, zdrowotnych właściwości. Młody zielony jęczmień, który zbierany jest około 200 dni od wykiełkowania, ma być naturalnym lekarstwem na wiele chorób i doskonałym kosmetykiem działającym od wewnątrz. Roślina ta robi zawrotną „karierę” wśród polskich i zagranicznych gwiazd. Zarówno one, jak i wiele innych osób traktują ją, jako niezbędny element diety dla zdrowia i urody. Zboże to uważane jest również za doskonałe wsparcie procesu odchudzania. Zobaczmy, jakie dokładnie zalety ma młody zielony jęczmień i w jakiej formie można go spożywać.

Młody zielony jęczmień – właściwości

Kiedy się odchudzamy, poszukujemy produktów, które są przyjazne dla naszego organizmu, a jednocześnie sprzyjają utrzymaniu szczupłej sylwetki. Młody zielony jęczmień odpowiada na te potrzeby, dlatego traktowany jest jako wartościowy suplement diety. Co wyróżnia go spośród innych nowości żywieniowych? Młody zielony jęczmień:

  • Jest cennym źródłem beta- karotenu – zawiera go więcej niż marchewka, zatem jeżeli chcesz zachować ładną cerę i młody wygląd (beta-karoten ma właściwości antyoksydacyjne), jedz zielony jęczmień.
  • Dostarcza organizmowi witaminę C – ilość witaminy C w jęczmieniu jest wyższa niż w pomarańczach. Dzięki temu wzmacnia odporność organizmu.
  • Zawiera błonnik pokarmowy – błonnik pomaga schudnąć i przeciwdziała zaparciom. Działa w jelitach, jak miotełka, która usuwa z nich zalegające resztki pokarmowe. Dodatkowo pęcznieje w żołądku i łatwo go wypełnia, dzięki czemu szybciej się najadamy.

Młody zielony jęczmień – działanie zdrowotne

Młody zielony jęczmień wspomaga organizm w walce z chorobami. Wspomniany beta – karoten, którego duża ilość znajduje się w jęczmieniu, pomaga utrzymać zdrowe:

  • wzrok,
  • cerę,
  • układ kostny.

Młody zielony jęczmień pomaga leczyć problemy skórne np. trądzik czy owrzodzenia. Dodatkowo obniża poziom cholesterolu we krwi, który często osiąga niebezpieczny poziom u osób otyłych, odżywiających się pokarmami typu fast-food czy jedzących za dużo słodyczy. Działa również antynowotworo, przeciwzapalnie i przeciwwirusowo oraz umożliwia odkwaszenie organizmu.

Młody, zielony jęczmień – jak go stosować

Wiele aptek i sklepów, szczególnie internetowych, ma w swoje ofercie młody zielony jęczmień. Dostępny jest on w kilku wariantach:

  1. Jako kapsułki – dziennie przyjmuje się od 2 do 4 kapsułek. Średnia cena za 60 tabletek wynosi 20 zł.
  2. Jako sproszkowany sok – z młodych liści wyciska się sok, który następnie jest suszony. W ten sposób udaje się zachować większość wartości odżywczych jęczmienia.
  3. Jako rozdrobniona trawa jęczmienna – suszy się ją w wyższej temperaturze niż sok, dlatego ma gorsze właściwości.

Ze sproszkowanego młodego jęczmienia przygotowuje się sok. Pije się go raz lub trzy razy dziennie. W pierwszym przypadku w 150 ml wody rozpuszcza się dwie łyżeczki zboża, w drugim – jedną łyżeczkę. Szczegółowe informacje na temat dawkowania powinny znaleźć się na opakowaniu młodego zielonego jęczmienia.

Zobacz też: Jagody goji – co to jest, stosowanie, efekty

młody zielony jęczmień

 

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *