Dieta marchewkowa: kuracja ojca Grande vs. monodieta

Dieta marchewkowa to monodieta zapewniająca szybkie efekty, ale za cenę dużych wyrzeczeń i sporego ryzyka. Mało kto jednak wie, że istnieje inny rodzaj tej diety – dieta marchewkowa ojca Grande.

Dieta marchewkowa – Ojciec Grande

Dieta marchewkowa ojca Grande nie jest, jak większość kuracji odchudzających, dietą opracowaną przez „amerykańskich naukowców”, lecz próbą wykorzystania tradycyjnych, ludowych mądrości dotyczących leczenia, na gruncie walki o piękną sylwetkę.

Na znane od wieków lecznicze właściwości marchewki zwracał uwagę znany w Polsce propagator naturalnych sposobów odżywiania, ojciec Grande z Zakonu Bonifratrów. Przypomniał on w jednym z wywiadów, że marchwią nasi rodzice i dziadkowie leczyli biegunki, stany zapalne, nieżyt jelita czy nawet… zmarszczki. Ojciec Grande zalecał spożywanie na śniadanie marchwi przygotowanej w następujący sposób:

  1. Kupujemy ładną marchew
  2. Umytą marchew wrzucamy do wody, dodajemy szczyptę soli i łyżkę masła. Wodę gotujemy (garnek przykrywamy pokrywką).
  3. Po zagotowaniu wody zmniejszamy ogień do minimum. Gotujemy godzinę.
  4. Odcedzamy marchew (nie płuczemy), odkładamy ją na noc do wyschnięcia w garnku bez pokrywki.
  5. Rano obieramy marchew jak najdelikatniej.
  6. Zjadamy starannie gryząc.

Dietę marchewkową Ojca Grande stosujemy aż do momentu, gdy ustąpią trapiące nas dolegliwości.

>> Zdrowa dieta [ZASADY, MENU, EFEKTY]

Dieta marchewkowa – monodieta

Dieta marchewkowa znana jest także w formie monodiety, czyli diety opartej na jednym składniku (do tej samej rodziny diet należą np. dieta bananowa, dieta cytrynowa). Dietę marchewkową możemy też potraktować jako dietę oczyszczająca.

Dieta marchewkowa – zasady

Podczas stosowania diety marchewkowej powinniśmy spożywać przede wszystkim marchewki w różnej postaci – surowe (umyte i obrane), przeciery, soki lub zupy oparte na marchwi i bulionie warzywnym. Dietę możemy uzupełnić innymi owocami np. jabłkami, chociaż w najbardziej rygorystycznej wersji diety marchewkowej nie możemy jeść nic poza marchwią. Podczas stosowania diety marchewkowej powinniśmy pić dużo wody niegazowanej. Możemy pić też zieloną herbatę. Dieta marchewkowa powinna trwać 3 dni.

Dieta marchewkowa – efekty

Stosując dietę marchewkową najprawdopodobniej schudniemy. Niektórzy mówią nawet o możliwości schudnięcia do 10 kg (przy dłuższym stosowaniu niż 3 dni). Dieta marchewkowa jest jednak drastyczną zmianą sposobu odżywania, co może spowodować spowolnienie metabolizmu, oraz efekt jojo po zarzuceniu diety. Organizm wyjałowiony przez jedzenie samej marchwi będzie starał się szybko odbudować wszystkie potrzebne zapasy. Jedzenie jedynie marchewek może także spowodować poważne problemy z wątrobą.

Bez względu na to, czy chcemy zastosować dietę marchewkową w postaci monodiety czy ojca Grande powinniśmy najpierw skonsultować się z lekarzem. Źle dobrana do potrzeb naszego organizmu dieta może spowodować bardzo poważne konsekwencje dla naszego zdrowia.

Powodzenia:)

dieta marchewkowa

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *