Dieta light czyli dieta „z torebki”: zasady, opinie, gdzie kupić?

Dieta light ma być prostym rozwiązaniem trudnego problemu – nadwagi. Pytanie tylko, czy „dieta cud z papierka” naprawdę istnieje?

Każdy, kto był na diecie wie, że wiąże się ona z wieloma niedogodnościami. Nie chodzi tylko o towarzyszące nam często uczucie głodu, rozdrażnienie czy brak koncentracji. Stosowanie diety wymaga od nas też praktycznie nieustannego przyrządzania i planowania posiłków. Większość diet zakłada, że będziemy spożywać kilka posiłków dziennie oraz, że jedne składniki pokarmowe są bardziej wskazane od drugich. W rezultacie masę czasu poświęcamy na ułożenie i wdrożenie menu. Jest jednak na to rada, nazywa się dieta light.

Dieta light oparta jest na gotowych produktach, które są bazą większości pozycji w naszym jadłospisie. Na ciepło będziemy więc spożywać posiłki na bazie zupy krem o smaku kurczaka. Można ją wzbogacić przyprawami lub warzywami, uzyskując przez to różne smaki np. zupę pomidorową, pieczarkową czy brokułową. Na zimno będziemy jeść dania oparte o koktajle o smaku czekolady lub truskawek. Do nich można dodawać owoce. W ramach deseru przewidziano specjalne batony. Posiłki możemy uzupełniać niskokalorycznymi warzywami np. marchwią, pomidorem czy ogórkiem.

Dieta light występuje w dwóch wariantach – mieszanym i restrykcyjnym.

Dieta light restrykcyjna

W tej wersji dieta light nie powinna trwać dłużej niż 3 tygodnie. Każdego dnia spożywać będziemy ok 600-700 kalorii w 6 posiłków, przygotowanych na bazie gotowych produktów. W praktyce jednak dieta light w wersji restrykcyjnej trwa jednak dużo dłużej. Przed 2 tygodnie powinniśmy się bowiem do niej przygotowywać, stopniowo wprowadzając gotowe produkty do menu i ograniczając kaloryczność posiłków. Po zakończeniu diety co 2 tygodnie powinniśmy stopniowo zwiększać kaloryczność naszego menu. De facto dieta light trwa więc… kilka miesięcy. Oczywiście podczas wychodzenia z restrykcyjnej wersji diety light nadal konsumujemy w dużej mierze posiłki oparte o gotowe produkty.

Dieta light mieszana

W wariancie mieszanym diety light od 1 do 3 posiłków dziennie przygotowujemy na podstawie gotowych produktów. Pozostałe posiłki nadal jednak powinny mieć charakter niskokaloryczny.

Dieta light – gdzie kupić?

Gotowe produkty będące podstawą diety light można kupić w aptekach tradycyjnych i internetowych. Szczególnie w internecie możemy znaleźć liczne promocje, a warto z nich korzystać, bo dieta light trwa długo i przez to może być dość kosztowna.

Dieta light – opinie

Na forach internetowych znajdziemy wiele pozytywnych opinii nt. diety light. Należy jednak mieć w pamięci, że przejście na dietę light będzie w większości przypadków tak znaczącą redukcją spożywanych kalorii, że trudno spodziewać się innego efektu niż utrata wagi.

Przed zastosowaniem diety light, czy jakiejkolwiek innej diety pamiętajmy o konsultacjach z lekarzem i dietetykiem. Nie powinniśmy dawać się zwieść internetowym forom z opiniami, czy agresywnym reklamom propagującym tę czy inną dietę. Zawsze przed rozpoczęciem kuracji odchudzającej powinniśmy zasięgnąć opinii specjalisty!

dieta light - fot. ericmay flickr.com Creative Commons
dieta light – fot. ericmay flickr.com Creative Commons

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

One thought on “Dieta light czyli dieta „z torebki”: zasady, opinie, gdzie kupić?

  • 10 kwietnia, 2014 o 09:24
    Permalink

    600-700 kcal?! Efekt jojo murowany + gratis: wyniszczenie organizmu! Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy decydują się na taki syf w papierku i do tego tak kosztowny. Za takie pieniądze można schudnąć zdrowo i bez wielkich wyrzeczeń ;]

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *