Dieta jogurtowa: jadłospis, zasady, efekty

Dieta jogurtowa to ciekawa propozycja na oczyszczenie organizmu i zrzucenie zbędnych kilogramów i to z wykorzystaniem produktu lubianego chyba przez wszystkich – jogurtów, także owocowych.

Dieta jogurtowa trwa dwa tygodnie. Każdego dnia powinniśmy spożywać 3 normalne posiłki oraz 2 mniejsze. Do każdego z nich obowiązkowo jogurt lub kefir. Jak nie trudno zauważyć, dieta jogurtowa jest więc kuracją dosyć kosztowną. Jeśli przyjmiemy, że jogurt kosztuje 1,5-2 zł, musimy wydać na całą kurację odchudzającą od 100 do 200 zł. Dieta jogurtowa jest też niestety nieco monotonna – przy tej ilości spożywanych jogurtów szybko znudzą nam się nawet najwymyślniejsze smaki.

dieta jogurtowa

Dieta jogurtowa – jadłospis

Podczas stosowania diety jogurtowej możemy spożywać jogurty i kefiry, ale powinniśmy stronić od maślanki. Na naszych tależach zagościć mogą owoce oraz warzywa. Szczególnie te pierwsze mogą stanowić dobrą kompozycję z jogurtami naturalnymi. Wskazane jest też spożywanie płatków owsianych lub kukurydzianych i musli. Z bardziej tradycyjnych produktów akceptowane są mięso (koniecznie chude i białe – nie możemy jeść mięsa czerwonego) oraz pieczywo pełnoziarniste. Jak widać, nie jest to dieta, która polega na głodzeniu się. Można spokojnie zjeść smaczny i pożywny obiad oparty na mięsie i warzywach. Trzeba tylko pamiętać o jogurcie;) Każdego dnia stosowania diety jogurtowej powinniśmy wypijać 1,5 litra wody mineralnej.

Dieta jogurtowa – efekty

Entuzjaści diety jogurtowej twierdzą, że można za jej pomocą zrzucić nawet 6 kilogramów oraz świetnie oczyścić organizm z toksyn. Jednak jak każda dieta, także dieta jogurtowa nie powinna być stosowana bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Pamiętajmy, że każdy organizm jest inny i to co jednemu będzie przynosiło wspaniałe rezultaty, innemu może poważnie zaszkodzić. Dieta jogurtowa to przecież nie jedyna dieta, jaką możemy stosować. Wymieńmy tylko kilka najpopularniejszych czy nowatorskich: dieta 3d chili, dieta cytrynowa, dieta jem-nie jem, dieta biblijna, dieta Alleluja czy dieta baletnicy.

dieta jogurtowa - fot. Dan Zen flickr.com Creative Commons
dieta jogurtowa – fot. Dan Zen flickr.com Creative Commons

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

One thought on “Dieta jogurtowa: jadłospis, zasady, efekty

  • 23 sierpnia, 2016 o 14:07
    Permalink

    Kto to napisał? Talerze przez „ż”? Litości!!! Jak taki artykuł ma być traktowany, skoro zawier błędy ortograficzne?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *