Dieta oczyszczająca doktor Ewy Dąbrowskiej
Wraz z rosnącą popularnością zdrowego stylu życia i odżywania się modne stają się diety oczyszczające. Jedną z najbardziej popularnych jest dieta Ewy Dąbrowskiej.
Trwająca 6 tygodni kuracja pozwala nam gruntownie oczyścić organizm, a także zapewne zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Dieta dr Ewy Dąbrowskiej jest jednak bardzo restrykcyjna, bowiem spożywamy dziennie maksymalnie 600 kalorii. Jeśli prowadzimy niezdrowy tryb życia, taka ilość może się okazać poważnym szokiem dla naszego organizmu. Wiadomo jednak, że jeśli kilku lub kilkunastoletnie zaniedbania chcemy naprawić w krótkim czasie nasz wysiłek musi być zdecydowanie bardziej intensywny.
Dieta Ewy Dąbrowskiej – zalecenia
Na czym polega dieta doktor Ewy Dąbrowskiej? Spożywamy jedynie owoce i warzywa, surowe, gotowane lub kwaszone, bez cukru, soli i tłuszczów. Codziennie jemy 3 posiłki, pierwszy nie wcześniej niż 2 godziny od wstania z łóżka. Jeśli budzimy się o 7 śniadanie jemy więc o 9, obiad o 14 a kolację o 19. Od razu po przebudzeniu możemy napić się jedynie wody mineralnej z cytryną. Pomiędzy posiłkami można np. jeść jabłko lub napić się soku czy wody.
Dieta Ewy Dąbrowskiej – co można jeść?
Co można jeść podczas stosowania diety Ewy Dąbrowskiej? W jadłospisie znajdują się kiwi, grejpfruty, jabłka, cytryny, pomarańcze, fasola szparagowa, bakłażan, groszek zielony, szparagi, pomidor, papryka, kabaczek, ogórek, cukinia, dynia, szpinak, koperek, cykoria, zielona pietruszka, sałata, seler naciowy, kapusta, brokuł, kalarepa, kalafior, cebula, czosnek, por, marchew, buraki, chrzan, seler, pietruszka, rzodkiewka i rzepa.
Przed przystąpieniem do diety dr Ewy Dąbrowskiej powinno się skonsultować z lekarzem. Nie każda dieta jest dla każdego, nie warto ryzykować własnym zdrowiem! A może zamiast rygorystycznej diety Ewy Dąbrowskiej warto spróbować ruszyć się z fotela i trochę pobiegać? Jedną z najlepszych opcji będzie program biegowy dla osób odchudzających się – znajdziesz go w poście: Jak biegać żeby schudnąć – porady i trening. Jeśli jednak nie chcesz ani biegać, ani stosować diety Ewy Dąbrowskiej, spróbuj innych diet takich jak: dieta doktora Dukana, dieta szpitala Banacha (New Mayo Clinic), dieta oczyszczająca Mai Błaszczyszyn, dieta Kwaśniewskiego (kapuściana), dieta south beach (plaż południowych).
Pingback: 10 dniowa dieta oczyszczająca Mai Błaszczyszyn
Pingback: 10 dniowa dieta oczyszczająca Mai Błaszczyszyn - menu i zasady
Pingback: Dieta 5 na 2 (5:2, postna, dr Mosleya) - zasady, opinie, jadłospis
Pingback: Jak prowadzić zdrowy styl życia? (PORADNIK)
na tej diecie nie można spożywać roślin strączkowych, a fasolka szparagowa się do nich zalicza, generalnie można jeść:
Warzywa:
korzeniowe (marchew, buraki, seler, pietruszka, rzodkiew)
kapustne (kapusta, kalafior, brokuł)
cebulowe (cebula, por, czosnek)
dyniowate (dynia, kabaczek, ogórki)
psiankowate (pomidor, papryka)
liściaste (sałata, natka pietruszki, zioła)
Owoce:
– jabłka
– grejpfruty
– cytryny
– nieduże ilości jagód
oraz kiszonki
Fasola szparagowa ma bardzo niski indeks glikemiczny – ok. 60, w porównaniu do białej fasoli, która ma 288, to bardzo mało!
Pingback: Dieta OMG czyli sześć tygodni do okrzyku Oh My God - zasady i opinie
Pingback: Szybka dieta oczyszczająca - LISTA TOP 8
Pingback: Dieta south beach (dieta plaż południowych) - zasady i menu