Dieta amerykańska (hollywoodzka) – zasady, menu i efekty

Szybka, ale czy skuteczna – dieta amerykańska. Jak wiele diet, ta także może przynieść spektakularne efekty, jeśli odpowiednio się ją stosuje.

Dieta amerykańska (hollywoodzka) – zasady

Dieta amerykańska (znana także jako hollywoodzka) należy do grupy diet szybkich, ale i wymagających dużej determinacji i naprawdę silnej woli. Jednak ze względu na to, że jest to dieta bardzo restrykcyjna i niskokaloryczna, zdecydowanie nie jest zalecana osobom, które prowadzą aktywny tryb życia. Przed przejściem na ten rodzaj diety koniecznie powinniśmy skonsultować się z dietetykiem. Filarem diety jest bowiem dostarczanie organizmowi tylko 1500 kalorii dziennie, co może okazać się zwyczajnie zbyt małą ilością dla osób, które są w ciągłym ruchu, pracują fizycznie bądź mają po prostu pewne problemy zdrowotne. Oczywiście podczas diety ruch jest wskazany, jednak w umiarkowanych ilościach.

Dieta amerykańska (hollywoodzka) – menu

Przede wszystkim jeżeli chcemy przejść na dietę amerykańską powinniśmy bardzo ograniczyć, a najlepiej w ogóle zapomnieć o spożywaniu dań tłustych, tłustego mięsa i w ogóle tłuszczów zwierzęcych. Ponadto zdecydowanie powinniśmy zmniejszyć ilość spożywanego cukru – a co za tym idzie – słodyczy – i soli.

Posiłki powinny być przyjmowane przez pięć dni i najlepiej o stałej porze, do tego powinny być raczej ujednolicone. Dominującym składnikiem dań powinno być jajko bądź inne nabiałowe produkty takie jak twaróg czy serek topiony. Można sobie także pozwolić na potrawy rybne bądź chude mięso. Jeżeli chodzi o pieczywo, przez dietetyków zalecane jest to pełnoziarniste. Do picia można wybrać kawę, jednak przez dietetyków zalecane jest spożywanie dużych ilości wody i herbaty podczas stosowania tej diety. Opcjonalnie zalecane jest także wypicie codziennie przed snem napoju drożdżowego. Sugerowana dzienna ilość posiłków wynosi 5, jednak należy się skupić na tym, by dostarczać organizmowi około 1200-1500 kalorii. Regularność posiłku pozwala na uregulowanie naszego metabolizmu, a zdaniem niektórych dietetyków pozwala go nawet przyspieszyć! Po uzyskaniu pożądanego efektu powinniśmy stopniowo zwiększać ilość przyjmowanych kalorii.

Dieta amerykańska (hollywoodzka) – efekty

Dieta z założenia powinna stosowana być przez tylko 5 dni. Przy przestrzeganiu wszystkich jej reguł nie powinniśmy być narażeni na efekt jo-jo, za to powinniśmy zauważyć wyraźny spadek wagi, niektórym udaje się w ten sposób stracić nawet do 5 kilogramów! Dieta ta także bardzo często przyczynia się do poprawienia stanu naszej skóry, a także włosów i paznokci. Znana jest także nieco mniej rygorystyczna wersja diety, która trwać powinna około trzech tygodni. Opcja ta pozwala na schudnięcie około 6-7 kilogramów.

freeimages.com/lusi
freeimages.com/lusi

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

One thought on “Dieta amerykańska (hollywoodzka) – zasady, menu i efekty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *