Ćwiczenia z Ewą Chodakowską: Skalpel i Killer

Ewa Chodakowska zaczarowała tysiące dziewczyn i zmobilizowała je do systematycznego treningu. Ich nagrodą ma być szczuplejsza i wyrzeźbiona sylwetka, lepsze samopoczucie i oczywiście dużo satysfakcji. Ćwiczenia z Ewą Chodakowską są dość intensywne i aktywizują do pracy całe ciało. Dzięki temu wszystkie partie mięśni są wzmocnione i rozwijają się w równym tempie. Trenerka przyznaje, że w swoim programie treningowym łączy elementy różnych rodzajów aktywności: fitnessu, pilatesu, ćwiczeń kardio i innych. Jesteście gotowe podjąć wyzwanie i rozpocząć ćwiczenia z Ewą Chodakowską? Zobaczcie na czym polegają dwa najpopularniejsze programy treningowe: Killer oraz Skalpel.

Chcesz poznać także inne ćwiczenia? Sprawdź ćwiczenia na uda, ćwiczenia na płaski brzuch, ćwiczenia z Mel B sprawdzone ćwiczenia na nogi oraz poczytaj, jak biegać, żeby schudnąć.

Ćwiczenia z Ewą Chodakowską – czy warto?

O Ewie Chodakowskiej i ćwiczeniach z nią słyszała chyba każda kobieta, która poszukuje skutecznej metody odchudzania i poprawy wyglądu swojego ciała. Chodakowska opracowała 30 treningów na 30 dni, które trwają 30 minut, a następnie rozszerzyła je o nowe propozycje. Ich zadaniem jest m.in. przyspieszyć metabolizm, a jednocześnie nie zanudzić ćwiczącego. Dlatego trening jest różnorodny. Jakie zalety, poza poprawą wyglądu, mają ćwiczenia z Ewą Chodakowską?

  • Ćwiczysz w domu – dzięki temu oszczędzasz czas na dojazdy do klubu fitness i nie musisz martwić się o kwestie logistyczne, np. transport czy sztywne godziny treningu.
  • Ćwiczysz sama – dla jednych osób jest to plus, dla innych minus. Jednak ćwicząc samodzielnie, możemy w pełni skupić się na treningu, a nie na tym czy na pewno dobrze wyglądamy w naszych dresach i czy przypadkiem nie jesteśmy już zbyt czerwone na buzi ;)
  • Masz z kim dzielić się swoimi wrażeniamićwiczenia z Ewą Chodakowską połączyły wiele obcych sobie kobiet, które na różnych forach mogą dzielić się swoimi opiniami czy wątpliwościami.
  • Zerowy koszt – nie musisz płacić za karnet do siłowni, a jedyne czego potrzebujesz, to komputer z dostępem do Internetu. I oczywiście silna wola :)

 Ćwiczenia z Ewą Chodakowską – Killer

Killer to program ćwiczeniowy opracowany przez Ewę Chodakowską, który w pozwala spalić nawet 600 kalorii w ciągu 40 minut. Na czym polega?

  • Killer jest najbardziej intensywnym programem treningowym Ewy Chodakowskiej – stąd jego nazwa. To zestaw ćwiczeń dla zaawansowanych.
  • Killer podzielony jest na trzy bloki ćwiczeniowe, które składają się z serii ćwiczeń powtarzanych trzykrotnie w jednym bloku.
  • Opiera się na ćwiczeniach kardio, dzięki którym nie tylko spalamy kalorie, ale również podnosimy swoją wytrzymałość oraz zwiększamy wydolność oddechową. Wykonując ćwiczenia z Ewą Chodakowską zobaczysz, jak często trenerka zwraca uwagę na sposób oddychania.
  • Killer dobrze rzeźbi mięśnie nóg i brzucha.

Minusem Killera jest fakt, że może być zbyt intensywny dla osób w słabszej formie oraz może doprowadzić do rozrostu mięśni łydek.

Ćwiczenia z Ewą Chodakowską – Skalpel

Skalpel jest mniej zaawansowanym treningiem od Killera i to z nim można rozpocząć swoją przygodę z ćwiczeniami Ewy Chodakowskiej. Według trenerki pomaga on w:

  • pozbyciu się cellulitu
  • poprawieniu napięcia i elastyczności skóry.

Ćwiczenia z Ewą Chodakowską muszą być robione co najmniej 3 razy w tygodniu. Jak twierdzi trenerka, jest to absolutne minimum, aby po miesiącu zobaczyć pierwsze efekty. Trening wykonuje się w pozycji wyprostowanej, leżącej oraz na lekko zgiętych kolanach. Niektóre osoby skarżą się, że Skalpel zbyt mocno obciąża ich stawy kolanowe, dlatego należy uważać, jeżeli mamy problemy z tą częścią ciała.

ćwiczenia z chodakowską

Ćwiczenia z Ewą Chodakowską - czy warto? Poznaj treningi skalpel i killer

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

3 komentarze do “Ćwiczenia z Ewą Chodakowską: Skalpel i Killer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *