Pomysłowe rozwiązania w kuchni — chlebak z deską

Kto z nas nie lubi zapachu świeżego chleba czy smaku chrupiących bułek? By zachować jak najdłużej te niezaprzeczalne zalety pieczywa, warto przechowywać je w chlebaku. Najlepiej takim, który spełnia jednocześnie kilka funkcji i pozwala nam zaoszczędzić miejsce na kuchennym blacie.

Dlaczego warto mieć w swojej kuchni chlebak?

Zamiast przechowywać pieczywo w szafce czy bezpośrednio na blacie, warto zaopatrzyć się w chlebak. Specjalny pojemnik pozwoli nam dłużej cieszyć się świeżością chleba i bułek, sprawi, że nie będzie dostawała się do nich wilgoć — jak w przypadku plastikowych woreczków, w które pakowane są w sklepach i piekarniach— ani też nie wyschną zbyt szybko, jak ma to zwykle miejsce w przypadku papierowych torebek. Chlebak, poza swoimi standardowymi funkcjami, może również pełnić rolę dekoracyjną. W sprzedaży oferowanych jest bowiem coraz więcej pięknie wykonanych, niestandardowych pojemników, które dodadzą charakteru i stylu każdej kuchni.

Rodzaje chlebaków dostępnych na rynku

W sprzedaży dostępne są tradycyjne chlebaki drewniane, metalowe, ceramiczne oraz wykonane z mieszanek różnych materiałów (np. bambusa, melaminy i żywicy) lub ze stali nierdzewnej pojemniki na pieczywo oraz bawełniane i lniane torby. Chlebaki otwierają się zwykle od góry lub od przodu albo mają specjalne, przesuwne drzwiczki, torby — zamykane są najczęściej na sznurek. Pojemniki na pieczywo wyposażone są w otwory wentylacyjne, dzięki którym wewnątrz odbywa się właściwa cyrkulacja powietrza i chleb, bułki czy bagietki pozostają długo świeże. Na rynku znaleźć można coraz więcej chlebaków w niestandardowych kształtach i kolorach, które ubarwią kuchnię.

Chlebak z deską — strzał w dziesiątkę!

Chlebak nie musi jednak służyć wyłącznie do przechowywania chleba. W sprzedaży pojawiają się też chlebaki z deskami. Tego typu rozwiązania pozwalają zaoszczędzić przestrzeń, są funkcjonalne i bardzo wygodne. Deska zwykle jest jednocześnie zamknięciem chlebaka lub znajduje się wewnątrz albo wysuwa. Dzięki temu nie potrzebujemy kupować dodatkowych akcesoriów, które zajmowałyby miejsce w szafce czy szufladzie. Wiele chlebaków z deskami posiada również dodatkowe pojemniki, na przykład do serwowania sosów, dipów czy drobnych przekąsek. Dzięki temu chlebak, który na co dzień stoi na kuchennym blacie, podczas domowej imprezy może pełnić funkcję dekoracyjnego pojemnika na pieczywo, deski na sery czy wędliny oraz naczynia na zakąski.

One thought on “Pomysłowe rozwiązania w kuchni — chlebak z deską

  • 22 września, 2018 o 17:20
    Permalink

    Ja aktualnie radze sobie bez chlebaka i tak chyba pozostanie. Niestety w mieszkaniach w bloku jest to dodatkowy przedmiot, który zwykle zajmuje miejsce na blacie ;) chlebek pieczemy sami, więc zwykle jest to mała porcja i przechowujemy go w papierowej torebce ;)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *