Najciekawsze akcesoria do Yerba Mate – poczuj klimat Ameryki Południowej

Najciekawsze akcesoria do Yerba Mate – poczuj klimat Ameryki Południowej

Już samo picie paragwajskiego suszu dostarcza nam ogromną dawkę przyjemności. Możemy jednak uzupełnić ten wyjątkowy rytuał o specjalne akcesoria do Yerba Mate, które sprawią, że wyciągniemy z naparu 100% smaku i aromatu. Na jakie dodatki warto postawić? Gdzie ich szukać? I do czego są nam właściwie potrzebne? Na te pytania odpowiemy sobie w poniższym artykule. Zapraszamy!

Naczynia, bombille, czyściki, nabieraki i…

Akcesoria dzielimy na kilka podstawowych kategorii. Zależnie od naszych preferencji, oczekiwań i doświadczenia w piciu Mate możemy wybierać spośród pozycji takich jak:

  • naczynia do Yerba Mate przydatne podczas zaparzania suszu – zależnie od naszego gustu możemy wybrać tradycyjne naczynia takie jak Matero czy Calabasse, skórzane Porongo, albo nowoczesne naczynia ceramiczne.
  • Bombille, czyli inaczej mówiąc „rurki” do picia Yerby. Filtrują napar z pyłu, drobinek, cząstek gałązek i liści, a nawet chłodzą pity przez nie napój. Większość sklepów internetowych oddaje do naszej dyspozycji Bombille zdobione, tradycyjne oraz zawierające pierścień chłodzący.
  • pozostałe akcesoria do Yerba Mate, takie jak szczoteczki, puszki, termometry albo specjalne nabierki.

Któż z nas nie chciałby posiadać tradycyjnego, zdobionego naczynia w południowoamerykańskim stylu, bądź bombilli wprost z Argentyny. Dzięki nim picie Mate zyskuje nowy wymiar, a my możemy cieszyć się małymi dziełami sztuki w naszym domu. Niektórzy Mateiści decydują się nawet na kolekcjonowanie akcesoriów do Yerba Mate. I nie ma w tym nic dziwnego – dodatki potrafią być naprawdę piękne!

Akcesoria dla początkujących

Na początek przygody z Yerba Mate poleca się zakup tańszej bombilli. Pozwoli nam ona na filtrowanie naparu, który możemy początkowo zaparzać na przykład w kubku. Z czasem, kiedy pokochamy już aromat i smak paragwajskiego suszu, przyjdzie czas na uzupełnienie kolekcji akcesoriów. Świat Yerby jest bardzo bogaty – nie tylko w rodzaje i gatunki Mate, ale także wspomniane dodatki. Połączenie piękna i przydatności to coś, w co warto zainwestować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *