Dieta oparta na badaniach DNA – najlepszy sposób na poprawę stanu zdrowia

W dzisiejszych czasach z roku na rok zwiększa się liczba przypadków zachorowań na poszczególne choroby cywilizacyjne, takie jak otyłość, cukrzyca typu drugiego czy miażdżyca. Z drugiej strony jednak, coraz więcej osób stara się prowadzić zdrowy styl życia, aby uniknąć wystąpienia tego rodzaju schorzeń i cieszyć się dobrym samopoczuciem przez długie lata. Najważniejszym elementem zdrowego trybu życia jest natomiast prawidłowo zbilansowana dieta – według wielu specjalistów, najkorzystniejszym dla naszego organizmu sposobem odżywiania jest ten oparty na badaniach własnego DNA.

Jak opracować dietę dopasowaną do naszego DNA?

Dieta kompatybilna z własnym materiałem genetycznym przygotowywana jest na podstawie wyniku badania genetycznego iGenesis – test ten został opracowany przez światowej sławy naukowców z uniwersytetów w Miami, Mediolanie, Ferrarze, Bolonii i Modenie. Badanie iGenesis obejmuje szczegółową analizę genów odpowiedzialnych między innymi za metabolizm poszczególnych składników odżywczych, za podwyższone ryzyko nadwagi i otyłości, za występowanie nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych czy za zdolności organizmu do eliminacji szkodliwych związków. Na podstawie takiej genetycznej analizy określany jest unikalny profil żywieniowy osoby badanej i przygotowywane są odpowiednie żywieniowe wytyczne – zalecenia te wdrożone do naszej diety zapewnią organizmowi prawidłowe funkcjonowanie.

Wynik badania iGenesis pozwala na określenie, jakie konkretnie rodzaje pożywienia (oraz w jakich ilościach) są dla nas korzystne, a jakie produkty należy koniecznie wyeliminować z diety ze względu na ich negatywny wpływ na nasz organizm. Badanie iGenesis wykonuje się jednorazowo, ponieważ nasz DNA nigdy się nie zmienia – uzyskany wynik i zalecenia obowiązują więc przez całe życie – mówi Magdalena Sikora, genetyk portalu zdrowegeny.pl

Badanie iGenesis jako sposób na poprawę kondycji naszego organizmu oraz uzyskanie idealnej sylwetki

Stosowanie diety kompatybilnej z własnym DNA ma wiele zalet – pozwala między innymi na bezpieczne i trwałe osiągnięcie idealnej sylwetki. Test iGenesis (zobacz na https://zdrowegeny.pl/igenesis) obejmuje analizę genów odpowiedzialnych za metabolizm białek, tłuszczów i węglowodanów oraz za zwiększone ryzyko otyłości – dzięki temu możliwe jest ustalenie takiej ilości poszczególnych składników w naszej diecie, która pozwoli na utratę zbędnych kilogramów lub przybranie wagi, jeżeli ważymy zbyt mało. Dzięki diecie pokrywającej dokładne zapotrzebowanie organizmu unikniemy również rozwoju takich poważnych chorób jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, zawał serca czy cukrzyca typu drugiego. Ponadto, z wyniku testu iGenesis dowiemy się także, które ćwiczenia fizyczne są dla nas najbardziej wskazane.

Badanie iGenesis pozwala również na ocenę metabolizmu takich witamin i składników mineralnych jak witamina D, A, B6, B9 (kwas foliowy), B12, E, C, cholina, wapń oraz magnez – prawidłowe stężenie tych substancji w naszym organizmie to znacznie mniejsze ryzyko infekcji, depresji, osteoporozy czy chorób autoimmunologicznych. W ramach testu sprawdzane są też procesy detoksykacyjne organizmu – eliminacja toksyn i wolnych rodników jest bardzo ważna między innymi w profilaktyce nowotworów złośliwych. Jeżeli procesy te nie przebiegają prawidłowo, konieczna jest odpowiednia modyfikacja diety, która zapewni organizmowi prawidłową ilość antyoksydantów.

Bardzo ważnym aspektem badania iGenesis jest również wykrywanie genetycznych predyspozycji do nietolerancji (laktozy, glutenu oraz fruktozy) i nadwrażliwości pokarmowych (na sód, kofeinę, alkohol, nikiel) – schorzenia te występują w populacji polskiej z dużą częstością, a nieleczone często są przyczyną poważnych powikłań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *