Czy niestrawność jest powiązana z bólem głowy?


Zazwyczaj bagatelizujemy dolegliwości związane z niestrawnością. Wychodzimy z założenia, że wystarczy przeczekać bądź wziąć tabletkę na niestrawność, żeby problem zniknął. Nie zwracamy uwagi na inne dolegliwości, które pojawiają się czasami raczej z niestrawnością. Naukowcy udowodnili, że ból głowy powiązany jest z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Istnieją hipotezy, iż poprawa pracy jelit może doprowadzić do bólu głowy, a migrena przyczynia się do bólu brzucha. Coraz więcej medyków uważa, iż migrena jest związane z zespołem jelita wrażliwego. Nie wystarczy więc obojętnie jaka tabletka, żeby poczuć się całkowicie zdrowym. Dobrym rozwiązaniem wydają się być naturalne zioła na niestrawność, które zmniejszają ból głowy i w rezultacie sprawiają, iż ryzyko niestrawności jest mniejsze. Coraz więcej ośrodków badawczych zaczyna mówić o tym, iż jest to rozwiązanie dla osób, które cierpią na migrenę oraz odczuwają dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Naukowcy są zdania, że regularne stosowanie naturalnych ziół zminimalizuje lub nawet całkowicie usunie objawy chorobowe w przyszłości.

Jak stosować zioła na niestrawność?

Zazwyczaj po zioła na niestrawność sięgamy w momencie, gdy już odczuwamy dyskomfort i nie wiemy jak inaczej poradzić sobie z dolegliwościami. Jest to rzeczywiście dobre podejście, ale trzeba pamiętać, że w momencie odczuwanego bólu lek należy stosować w większych dawkach, żeby dolegliwości ustąpiły. Zazwyczaj odkładamy zioła w momencie, gdy zaczynamy czuć się lepiej i sięgamy po nie z powrotem, gdy ponownie zaczynamy odczuwać ból. Lepszym rozwiązaniem jest regularne zażywanie ziół na niestrawność w celu profilaktycznym. Wystarczy jedynie pamiętać, żeby systematycznie zażywać naturalny suplement, który pozwoli nam zapomnieć o bólach migrenowych oraz problemach związanych z niestrawnością. Codzienne zażywanie ziół sprawi, że ból głowy i dolegliwości ze strony układu pokarmowego nie będą już przyczyną naszego złego samopoczucia.

ziola na niestrawnosc

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

2 komentarze do “Czy niestrawność jest powiązana z bólem głowy?

 • 10 stycznia, 2014 o 18:32
  Permalink

  Niestrawność, inaczej dyspepsja jest zespołem objawów dyskomfortu w jamie brzusznej. Głównym powodem niestrawności u zdrowego, jest przejadanie się. W celu pozbycia się ciężkości, warto zrobić jednodniową głodówkę lub zjeść lekką kolację.

  Odpowiedz
 • 11 stycznia, 2014 o 22:55
  Permalink

  Fajny wpis. Ćwiczenia to istotne kwestie. Pozdrowienia dla autora.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *