Mieszanka chlebowa z Lidla


Mieszanka chlebowa, gotowa do wypieku chleba, wystarczy zmieszać z wodą.

Mieszanka chlebowa z Lidla

cena: ok 5 zł za 1kg/wystarcza na 2 chleby

Zachęcona przez koleżankę, która bardzo chwaliła mieszankę do wypieku chleba z Lidla postanowiłam spróbować. Wybrałam chleb pszenno-żytni, chociaż do wyboru w Lidlu są o ile mnie pamięć nie myli 3 rodzaje mieszanki. Według przepisu na opakowaniu, do mieszanki dodajemy tylko wodę i wyrabiamy chleb – w sumie nic trudnego, chyba nie można łatwiej zrobić chleba.

Po pierwszym rośnięciu mieszanka dość dużo urosła – co widać na zdjęciu, kiedy chlebek jest w brytfance. Niestety nie urosła w ogóle w piekarniku – chleb wyszedł taki sam, jaki był zanim go włożyłam, co mnie trochę rozczarowało.

Jeśli chodzi o smak, nie jest zły, chociaż chyba źle zrobiłam, że nie zdecydowałam się na pszenny ;) Niestety dość szybko się starzeje – drugiego dnia nie był już taki dobry, a trzymałam go zabezpieczonego tak jak zawsze trzymam chleb. To zdecydowanie wada tego chleba.

W każdym razie – piecze się go naprawdę łatwo i to jest jego ogromna zaleta. Pewnie skuszę się jeszcze na pozostałe mieszanki, żeby spróbować, czy smak bardziej mi podpasuje.

Maka chlebowa

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

3 komentarze do “Mieszanka chlebowa z Lidla

 • 10 lipca, 2012 o 07:50
  Permalink

  Chleb nawet 3 dni po upieczeniu jest rewelacyjny, widocznie nie potrafiłaś go upiec. I kto piecze chleb w piekarniku? o.O Jesli już to od tego są urzadzenia zwane breadmakerami. Wtedy chleb wychodzi doskonały.

  Odpowiedz
  • 10 lipca, 2012 o 18:17
   Permalink

   No nie wiem, wszyscy, którzy nie mają maszyny? Chleb na zakwasie domowym piekłam w piekarniku i wyszedł rewelacyjny.

   Odpowiedz
  • 11 kwietnia, 2014 o 14:59
   Permalink

   no, no znawczyni ;) kto piecze chleb w maszynie? te ktore nie umieja inaczej (bo to latwiejsze)
   i nie kojaze aby moi pradzaidowie mieli maszyny, takze najlepiej zlec komus wykonanie pieca chlebowego jak juz jestes taka pro ;) i tak ci nie wyjdzie

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *