Wczasy odchudzające w górach – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Nadprogramowe kilogramy i nieskuteczna walka z nimi to zmora dużego procentu współczesnego społeczeństwa. A statystyki są zatrważające – otyłość to jedna z głównych chorób cywilizacyjnych, która według wszelkich prognoz będzie dotykać coraz więcej osób. Niestety, balast w postaci zbędnych kilogramów to nie tylko problem estetyczny, ale także zdrowotny. Warte podkreślenia jest to, iż to niebezpieczne zjawisko dotyka także Polaków – spory procent naszego społeczeństwa zmaga się z nadwagą. Dlatego nie dziwi fakt, że coraz więcej osób poszukuje skutecznych sposobów na pozbycie się tuszy. I chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak niezwykle trudne jest to zadanie. Wielu specjalistów podkreśla skuteczność jednej słusznej metody – zdrowej diety połączonej ze zrównoważonym wysiłkiem fizycznym. Jak w takim razie zacząć? Pierwszym krokiem mogą być wczasy odchudzające w Hotelu Spa Budowlani, które mają wiele różnych korzyści dla zdrowia.

W grupie raźniej i skuteczniej

Jedną z podstawowych zalet wczasów odchudzających jest to, iż każdy turnus składa się z osób, które mają jeden cel – zgubienie zbędnych kilogramów. A przecież nie od dziś wiadomo – zajęcia grupowe bardzo motywują. Wymiana doświadczeń, przedyskutowanie trudności czy dzielenie się własnymi doświadczeniami – to najważniejsze elementy wzajemnego wspierania się w drodze do osiągnięcia szczupłej sylwetki.

Zbilansowana i zdrowa dieta

Bardzo ważnym elementem profesjonalnych wczasów odchudzających jest specjalnie skonstruowana dieta, która ma ułatwić dążenie do celu. Menu serwowane na wczasach odchudzających jest układane przez specjalistów i ekspertów, co zapewnia nie tylko odpowiednią wartość kaloryczną posiłków, ale także to, że są one bogate we wszystkie niezbędne witaminy i składniki mineralne. Dodatkowo – o czym także nie wolno zapominać – posiłki na wczasach odchudzających są serwowane w odpowiednich proporcjach i w ściśle określonych godzinach (co także ułatwia efektywne zrzucanie wagi). I co ważne – większość dań serwowanych na takich turnusach jest po prostu smaczna, gdyż przygotowywane jest z dbałością o każdy szczegół. A uczestnik turnusu odchudzającego przekonuje się o tym, że  można jeść jednocześnie smacznie i zdrowo. Rozpoczęcie diety pod okiem wyspecjalizowanego dietetyka może zaowocować przyzwyczajeniem do zdrowych nawyków żywieniowych, które zostaną przeniesione do życia codziennego.

Zajęcia fizyczne

Wczasy odchudzające to nie tylko zdrowa i zbilansowana dieta. To także szereg zajęć fizycznych, które mają ułatwić zgubienie nadmiaru kilogramów. Wszak nikogo nie trzeba przekonywać, że aktywność fizyczna to podstawa skutecznego odchudzania. Większość ośrodków prowadzących wczasy odchudzające posiada w tym zakresie bardzo bogatą ofertę – od basenu i siłowni, poprzez grupowe zajęcia fitness (takie jak zumba, joga, callanetics, stretching, aerobik, body ball i wiele innych), aż po ćwiczenia na świeżym powietrzu (między innymi piesze wędrówki, nordic walking czy przejażdżki rowerowe). Zatem jest w czym wybierać! Hotel w Pieninach Spa Budowlani położony jest w sercu polskich gór, więc wycieczki górskie z pewnością będą nieodłącznym elementem wyjazdu. Warto się na to przygotować i zabrać ze sobą odpowiednią odzież.

Zabiegi pielęgnacyjne

Turnusy odchudzające to częsta oferta ośrodków, które dodatkowo proponują swoim klientów dobrze wyposażone gabinety spa. Zatem w tym przypadku korzyść bywa podwójna – nie tylko zdrowa dieta i aktywność fizyczna, ale także różnego rodzaju zabiegi, które z jednej strony wspomagają odchudzanie, a z drugiej pomagają się odprężyć i zrelaksować. Zabiegi uzupełniające proces odchudzania to przede wszystkim wszelkiego rodzaju masaże, odżywcze kąpiele czy wizyty w saunie.

Spa Budowlani – więcej niż noclegi w Szczawnicy

Wczasy odchudzające to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy i nabrać zdrowych nawyków. I tutaj pojawia się podstawowe pytanie – gdzie pojechać na taki turnus? Jedną z ciekawszych propozycji są wczasy odchudzające w górach. Tutaj warto zwrócić uwagę na Hotel Spa Budowlani – ośrodek położony w pięknym miejscu, który oferuje swoim gościom bardzo bogaty pakiet. Sanatorium, spa, wczasy odchudzające czy turnusy rehabilitacyjne – to tylko niektóre z bogatych propozycji ośrodka. A dodatkowym bonusem są noclegi w Szczawnicy – miejscu charakteryzującym się niezwykłą przyrodą i klimatem. Pobyt w Hotelu Spa Budowlani to zbilansowane posiłki, zajęcia z instruktorem, piesze wycieczki z przewodnikiem, zajęcia na basenie, ćwiczenia na siłowni, sauna, masaże i wiele innych atrakcji. A wszystko to w atrakcyjnym miejscu i w otoczeniu przepięknej przyrody. Dlatego wybierając ofertę ośrodków organizujących turnusy odchudzające warto rozważyć wyjazd w Pieniny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *