Utrata zbędnych kilogramów – czy oznacza zmianę stylu życia?

Utrata zbędnych kilogramów czasem nie jest taka prosta. Z wiekiem zwalnia bowiem metabolizm i nawet zdrowe odżywianie nie przynosi spodziewanych rezultatów. Jak sobie z tym poradzić, czyli jakie są skuteczne sposoby na odchudzanie?

Nie tylko dieta, ale zmiana stylu życia

Po pierwsze, pod uwagę należy wziąć to, że przybieranie na wadze, objadanie się, często związane jest ze stresem i różnego rodzaju problemami emocjonalnymi. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem odchudzania trzeba zwrócić uwagę na swoje problemy i podjąć kroki, by nauczyć się z nimi radzić. Już na tym etapie w swoim życiu trzeba wprowadzić pozytywne zmiany. Kolejną ważną rzeczą jest wprowadzenie takiego sposobu odżywiania, który będzie zgodny z potrzebami organizmu. Najlepiej jest zrobić wtedy badania kontrolne (na obecność żelaza, witamin, itp.).

Dobrze także udać się na wizytę do dietetyka, który pomoże w ustaleniu, jakie działania (i sposób odżywiania) są najlepsze dla danego organizmu. Jednak nawet bez odwiedzin u dietetyka warto pamiętać o tym, że nadmiernie restrykcyjna dieta nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Chęć zrzucenia wagi w zbyt krótkim czasie i bardzo ograniczony jadłospis zazwyczaj kończą się niepowodzeniem (przerwaniem diety lub efektem jo-jo). Do tego są one niekorzystne dla psychiki, gdyż powodują nieustanne zdenerwowanie, ciągłe myślenie o jedzeniu i poczucie winy w razie porażki.

Nawyki żywieniowe

Dużo lepszym sposobem na odchudzanie jest powolna, ale konsekwentna zmiana nawyków żywieniowych (jedzenie większej ilości warzyw i owoców, rezygnowanie z węglowodanów, itp.). Ważne jest bowiem nie tylko zrzucenie zbędnych kilogramów, ale także utrzymanie optymalnej wagi ciała. Restrykcyjna dieta prowadzić może zaś do emocjonalnej walki pomiędzy wymyślonym przez siebie (bardzo często wręcz nierealnym) obrazem własnej sylwetki a ciałem, które stawia opór, bo to wcale nie jest dla niego dobre.

Takie nierealne cele prowadzą do frustracji. Dlatego w ich wytyczaniu należy brać pod uwagę to: jaki prowadzi się tryb życia, jak wyglądają sylwetki osób w najbliższej rodzinie (są to uwarunkowania genetyczne) oraz to, ile ważyło się przed przybraniem na wadze. Odchudzanie polega na zużyciu zgromadzonych zapasów tłuszczu – co zagwarantuje dieta opierająca się na obniżonej kaloryczności posiłków oraz na aktywności fizycznej. W tych działaniach bardzo ważna jest odpowiednia motywacja. Musi ona wynikać przede wszystkim z chęci dbałości o siebie, a nie z porównywania się z innymi osobami. Wtedy odchudzanie nie wyzwala bowiem negatywnych emocji i polega na polepszaniu poczucia własnej wartości.

Wspomagające tabletki na odchudzanie

Aby utrata zbędnych kilogramów naprawdę się powiodła, w czasie zdrowego odżywiania, można wspomóc się tabletkami, które stanowią dobre uzupełnienie diety i pomagają w redukcji tkanki tłuszczowej (przyspieszając jej spalanie). Tego rodzaju tabletki występować mogą w kilku rodzajach, różniąc się swoimi składnikami, a także sposobem działania. Dobór tego rodzaju tabletek zależny jest od stanu fizycznego danej osoby oraz jej oczekiwań. Zdecydować można się na:

 1. Tabletki hamujące apetyt, które wykorzystują zazwyczaj naturalne włókna roślin. Włókna te pęcznieją pod wpływem wody i dzięki temu dają uczucie sytości.
 2. Tabletki ograniczające wchłanianie tłuszczu. Środki te zawierają specjalne substancje, absorbujące komórki tłuszczowe – a następnie wydalające je z ludzkiego organizmu.
 3. Tabletki wytwarzające ciepło. Takie preparaty zawierają specjalne związki, które przyspieszają przemianę materii, a tym samym skutecznie wzmacniają metabolizm.

Dodatkowe informacje na temat suplementów na odchudzanie możesz znaleźć w specjalnym rankingu w serwisie zwalcz-cellulit.com.
Dzięki takiej różnorodności, każdy znajdzie to, czego akurat najbardziej potrzebuje. Do tego, można mieć pewność, że większość dostępnych obecnie na rynku preparatów przebadana jest przez odpowiednie instytucje i dopuszczona przez nie do sprzedaży. Tego rodzaju tabletki cechuje obecnie naprawdę wysoka skuteczność. Do ich zalet można zaliczyć również to, że:

 • są bardzo wygodne w stosowaniu – wystarczy je jedynie połknąć i popić płynem – nie trzeba tutaj czasochłonnego przygotowywania napojów albo koktajli,
 • nie wymagają one chodzenia do lekarza po receptę,
 • ich zażywanie bardzo często wzbogaca dietę o ważne składniki mineralne oraz witaminy (które dodawane są do składu tabletek).

Oczywiście zawsze trzeba pamiętać o tym, że tabletki na odchudzanie należy odpowiednio dawkować. Nigdy nie można brać „ich na zapas” albo więcej niż przewidział producent. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej zasięgnąć jest profesjonalnej porady.

Więcej informacji jak uzyskać idealną figurę możesz znaleźć poniżej:

One thought on “Utrata zbędnych kilogramów – czy oznacza zmianę stylu życia?

 • 10 kwietnia, 2018 o 04:33
  Permalink

  Świetne porady. Z pewnością chęć utraty zbędnych kilogramów to masa wyrzeczeń, ale czego się nie robi dla naszego wyglądu i przede wszystkim zdrowia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *