Szybka i zdrowa dieta pudełkowa

Kiedy myślimy o podjęciu diety mającej korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, zazwyczaj mamy przed oczami wymyślanie skomplikowanych potraw, wizyty u dietetyków lub konieczność codziennego dokładnego obliczania kalorii każdego dania. Nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić ze względu na brak czasu i mnóstwo obowiązków, dlatego dobrze jest znaleźć inne rozwiązanie, które pozwoli spełnić marzenie o regularnych i przede wszystkim pożywnych posiłkach.

Szybko = niezdrowo?

Z przymrużeniem oka traktujemy nowinki o tym, że szybko przygotowane jedzenie jest bardzo zdrowe. Jeśli jednak powierzymy tę czynność fachowcom, my w tym czasie możemy spokojnie zająć się własnymi sprawami. W diecie pudełkowej dostarczanej pod Twój adres, „szybko” oznacza wówczas otrzymanie pełnowartościowych posiłków zawsze o tej samej porze. Zyskujemy na cennym czasie nie marnując go na kupowanie składników, odmierzanie porcji, dbanie o idealną kaloryczność, planowanie menu czy samo sporządzanie potraw.

Dieta dla każdego

Istnieją różne rodzaje diet, wśród których z pewnością znajdziesz taką, która doskonale odpowie Twoim preferencjom, zarówno pod względem używanych w niej produktów, jak i dopasowania czy eliminacji niektórych składników według Twoich wskazówek. Masz do dyspozycji między innymi diety optymalne, które naturalnie i bez większych wyrzeczeń wspomogą proces odchudzania czy odzwyczają Cię od jedzenia fast foodów w przerwach na lunch. Dostępne są też diety takie jak: bezglutenowe, wegetariańskie i przeznaczone dla osób dbających o sylwetkę.

Pysznie i wygodnie!

Bardzo często poszczególne diety są modyfikowalne, dlatego sam decydujesz, czy wszystkie elementy konfiguracji menu Ci odpowiadają, czy jednak wolałbyś, aby konkretne danie wyglądało, a zarazem smakowało inaczej. Możesz konfigurować dietę choćby pod kątem jej kaloryczności i dodatków, a także wybrać godziny codziennej dostawy. To proste rozwiązanie jest jednocześnie bardzo wygodne – nie musisz wychodzić z domu, aby zamówić posiłki nawet na cały najbliższy miesiąc lub tylko kilka dni, gdy na przykład chcesz odpocząć od gotowania. Co więcej, firma cateringowa dostarcza Ci posiłki pod wskazany adres. Możesz jeść w zaciszu własnego mieszkania, otrzymać dietetyczne menu na cały tydzień przebywając na wyjeździe służbowym lub po prostu mieć dostęp do pełnowartościowych posiłków w trakcie angażującej pracy, na przykład w korporacji.

Wybór cateringu

Rozważając opcję zamówienia dietetycznego cateringu pudełkowego powinieneś wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim warto kierować się dostępnością danej firmy, możliwością dowiezienia jedzenia w różne miejsca Polski. Jednym z takich dostawców jest Eatzone. Jeśli odbywasz częste podróże, możesz za każdym razem zamówić sprawdzone jedzenie u jednej zaufanej firmy, przebywając na przykład przez parę dni w Krakowie, następnie w Poznaniu, a jeszcze kiedy indziej w Warszawie. Dobrze, jeśli firma daje klientom możliwość zamówienia diety niekoniecznie na cały miesiąc, ale na krócej, na przykład 14 czy nawet 5 dni, a także jeśli dostosowuje godziny dostaw do Twoich potrzeb. Kolejna sprawa to oczywiście cena – powinna być adekwatna do oferowanej jakości przyrządzonych posiłków, jasno określona i podana na stronie internetowej.

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *