Pomoc dietetyka przy odchudzaniu

Powiedzenie jesteś tym, co jesz zna już chyba każdy, nawet dzieci w szkole. Coraz bardziej interesujemy się zdrową dietą i podejmujemy coraz częściej aktywność fizyczna. Lecz wygląda na to, że gdzieś popełniamy błąd… Statystyki pokazują, że codziennie z powodu chorób związanych z otyłością w naszym kraju umiera kilkaset osób. Z przykrością trzeba stwierdzić, że  dogoniliśmy już czołówkę krajów chorujących na otyłość. I gdyby tego było mało rośnie nam pokolenie grubasów- 25% polskich dzieci już boryka się z nadwagą i otyłością.

Aż ciśnienie się na usta pytanie: jak to możliwe?

Przyczyn takiej sytuacji jest wiele. Jednak podstawowy błąd to niewłaściwa dieta- to znaczy taka, która nie została dobrana dobrze do naszych potrzeb i która spowodowała efekt jo-jo.
Diet które możemy kupić czy o których możemy poczytać w intrenecie jest całe mnóstwo. Lecz one nie rozwiązują problemu. Modne diety cud to zmora obecnych czasów. Często są to diety, które bezmyślnie wyłączają całkowicie pewną grupę produktów, powodując liczne niedobory pokarmowe.

Szacuje się, że w Polsce na diecie jest 26% z Nas. Ale ilu z Nas odchudza się z głową?

Dieta odchudzająca zawsze powinna być prowadzona pod okiem dietetyka, który pozna nasze potrzeby i najlepiej do nich dopasuje dietę. Sekretem dobrej diety jest jedzenie zdrowych posiłków, które zostaną przygotowane przez nas samych. Gotowe produkty zawierają sporą ilość konserwantów, polepszaczy smaku, które jedynie trują Nasz organizm. Korzystając z usług dietetyka możemy liczyć właśnie na szybką ale i zdrową dietę, która dodatkowo uwzględniać będzie to co lubimy jeść. Dietetyk pracujący z osobą otyłą również zapewni wsparcie, pomoże wytrwać na diecie i w najtrudniejszych sytuacjach zmotywuje do dalszej pracy.

Odchudzając się samodzielnie, niewielu z Nas szybko traci motywację, porzuca dietę. W takiej sytuacji nieunikniony jest efekt jojo, który zniechęca nasz do kolejnych prób odchudzania.

Zachęcamy wszystkie osoby, które w trosce o swoje zdrowie chcą schudnąć, by nie odchudzały się samodzielnie. Pomoc dietetyka w odchudzaniu jest nieoceniona.

Porady udzieliła Poradnia Dietetyczna Provitao

pomoc-dietetyka

One thought on “Pomoc dietetyka przy odchudzaniu

  • 5 października, 2016 o 11:28
    Permalink

    To że jesteśmy na diecie, nie gwarantuje wcale schudnięcia. Niestety siedzący tryb życia jest tu główną przyczyną i na dłuższa metę żadna dieta nie zrekompensuje szkód, jakie wyrządza organizmowi brak ruchu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *