Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit jest utrapieniem bardzo wielu kobiet, chociaż mężczyzn owy problem również dotyka. Co ciekawe nawet kobiety aktywne fizycznie borykają się z pomarańczową skórką. Jest to powszechny problem na całym świecie i doświadczają go już nawet nastolatki. Z cellulitem do czynienia mają przede wszystkim mieszkanki krajów cywilizowanych. Niestety współczesny tryb życia sprzyja powstawaniu pomarańczowej skorki. Nasuwa się więc pytanie – jakie są skuteczne sposoby na cellulit?

Co sprzyja powstawaniu pomarańczowej skórki?

Cellulit stał się prawdziwą zmorą i to zarówno otyłych, jak i szczupłych kobiet. Maja go matki, jak i nastolatki. Do powstawania pomarańczowej skórki przyczyniają się głównie brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia, używki, antykoncepcja hormonalna, otyłość, niewłaściwa pielęgnacja i dieta. Na szczęście istnieją sposoby na pozbycie się cellulitu, jednakże wymagają one od nas systematyczności i cierpliwości. Konieczne jest zmienienie trybu życia i dotychczasowych nawyków żywieniowych. Jeśli zajadamy się przetworzoną żywnością obfitująca w tłuszcze trans i rafinowany cukier, lubujemy się w siedzeniu przed komputerem oraz stronimy od aktywności fizycznej, to niestety istnieje duże prawdopodobieństwo pojawienia się cellulitu.

Jak się pozbyć cellulitu?

Osoby zmagające się z cellulitem z pewnością powinny wyrobić sobie nawyk codziennego przyjmowania sporej ilości płynów w postaci wody. Organizm wymaga nawodnienia, ale nie napojami zawierającymi cukier. Należy także pamiętać o naprzemiennym prysznicu – ciepłym i zimnym. Dzięki temu pobudzimy krążenie. Pod prysznicem warto masować skórę szorstką gąbką czy rękawicą w stronę serca. Co najmniej dwa razy na tydzień należy robić peeling ciała, co wygładza naskórek. Peeling można kupić gotowy lub zrobić go samodzielnie z fusami kawowymi i oliwą. Po kąpieli zaleca się wetrzeć preparat antycellulitowy, który znaleźć można np. na stronie http://pomocnikodchudzania.pl/jak-sie-pozbyc-cellulitu/. W przypadku pomarańczowej skórki podstawą są regularne ćwiczenia, unikanie obcisłych ubrań zaburzających krążenie krwi, masaże, ograniczenie alkoholu i słodyczy.

Nie brakuje również zabiegów na cellulit w gabinetach medycyny estetycznej. Jeśli domowe sposoby nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, to warto się na nie zdecydować. Godne plecenia są endermologia, masaż pompą próżniową, ultradźwięki, laser czy body wrap.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *