Fix Knorr – smażony ryż po chińsku

Nowość od Knorra – Fix do smażonego ryżu po chińsku.

Nazwa: Fix smażony ryż po chińsku
Producent: Knorr
Cena: ok. 3 zł

Lubię Fixy od Knorra bo na ogół są smaczne (moje ulubione to gulasz i spaghetti 4 sery z brokułami, choć brokuły tam są marne) i rzadko trafiam na coś, co ewidentnie mi nie smakuje.

Fix do smażonego ryżu po chińsku przygotowuje się z kurczakiem, porem i marchewką. W przepisie polecają dodanie 2 marchewek, ja dałam jedną dużą, ale i tak było jej w daniu dość sporo. Por fajnie się zesmażył i dodawał daniu pikanterii.

Samo danie jest bardzo dobre, mocno czuć w nim curry, a ja akurat curry lubię. Pachnie orientalnie, kurczak jest taki fajny, delikatny. Na pewno nie wystarczy na 4 osoby – co najwyżej na 3. Może gdyby dodać więcej ryżu – mięsa w sumie dodałam ok. pół kilo, więc gdyby ryżu były 2 paczki, to też powinno się udać. To, co bym zmieniła, to sposób pokrojenia marchewki – pokroiłam w słupki dość grube i niestety było za grubo – marchewka nie zdążyła całkiem zmięknąć i mi tak średnio do tego dania pasowała taka twarda. Ale por – rewelacja.

Podsumowując – Fix „Smażony ryż po chińsku” jest bardzo fajny, danie łatwo się przygotowuje i z chęcią zrobiłabym je jeszcze raz.

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *