Po czym poznać dobrą pizzerię w Wiśle?

Wisła, jak każde turystyczne miasteczko musi mieć ofertę gastronomiczną dla każdego. Poza regionalną, góralską kuchnią i tą domową, musi być tam także miejsce dla czegoś, co uwielbia każdy, zwłaszcza dzieci i młodzież, czyli pizza!

Niestety praktycznie na każdym rogu, jak grzyby po deszczu wyrastają pizzerię, które jakością porównać można z fast foodem. Ponadto wiele restauracji, wśród wielu innych dań serwuje także pizzę. Jak zatem rozpoznać dobrą pizzerię, do której warto się wybrać i po której się nie rozchorujemy?

 

Po pierwsze – menu

Pierwszą rzeczą, na jaką zwracamy uwagę, powinno być menu. Im mniej dań w kracie tym lepiej. Jeśli lokal serwuje wyłącznie pizze i w dodatku ma ich w karcie 15, to możemy mieć pewność, że wszystkie składniki są świeże. Jeśli w karcie jest 30 rodzajów pizzy i do tego dania obiadowe, zupy, mięsa i sałatki, to nie mamy żadnej pewności, że kupiony kilka dni temu tuńczyk został przez kogoś zamówiony i zjedzony, czy właśnie dziś wyląduje na mojej pizzy. Dlatego przede wszystkim należy zapoznać się z menu, które wiele lokali wystawia przed wejściem.

Wiele restauracji podaje pizze w połączeniu z daniami kuchni amerykańskiej takimi jak hamburgery. Są to zupełnie odrębne dania i odrębne kuchnie. Jeśli szukacie prawdziwej włoskiej pizzy, lepiej unikać takich miejsc.

 

Po drugie – piec opalany drewnem

Najlepsze włoskie pizze pieczone są w piecach opalanych drewnem. Jeśli traficie na taki lokal, macie pewność, że serwowana tam pizza jest po prostu dobra. Ta prawdziwie włoska powinna być na cienkim cieście, posiadać chrupiące i wręcz kruszące się w dłoniach brzegi i niewielką ilość składników. Ponadto pizze z takiego pieca mają także charakterystycznie podsmalone brzegi. Dzieje się tak pod wpływam właśnie wypalania. Wisła z pewnością ma w swych granicach takie pizzerie, co z pewnością zobaczycie już z daleka. Otóż każdy lokal z takim piecem chwali się nim na szyldach, bo i jest się czym chwalić.

 

Po trzecie – atmosfera

Będąc na wakacjach, feriach czy weekendzie w górach, chcemy miło spędzać czas. Choćbyśmy jedli najlepszą pizzę na świecie, jeśli lokal będzie brudny, zimny i obskurny, nie będziemy chcieli w nim przebywać. Dlatego równie ważny jest sam wystrój lokalu i jego atmosfera. Musi on zachęcać nas swoim wyglądem, zapraszać do środka zapachem i wystrojem. W Wiśle pizza najlepiej smakuje w przytulnym, ciepłym lokalu, najlepiej by miał on w sobie także elementy góralskie i regionalne.

Artykuł powstał we współpracy z Nowa Sofa Pub Pizza Wisła

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *