Czyszczenie piekarnika czy grilla wcale nie musi być męczące! Na rynku dostępny jest wysoce skuteczny preparat!

Na czyszczenie piekarnika zwykle nie mamy czasu ani siły. Trudno usuwa się plamy po osadach z tłuszczu czy przypaleniach. Doskonale wiedzą to pracownicy restauracji, którzy na bieżąco muszą dbać o czystą powierzchnię piekarnika.

Kwestia bieżącego sprzątania sprzętu kuchennego jest jeszcze bardziej ważniejsza dla barów szybkiej obsługi, gdzie trzeba szybko obsłużyć wielu klientów. Z uwagi na brak czasu i dużą liczbę zamówień należy dokładnie i regularnie dezynfekować piekarnik, naczynia oraz inny sprzęt kuchenny.

Na rynku mamy dużo preparatów przeznaczonych do czyszczenia piekarników. Jednak często środki te wcale nie radzą sobie z wyczyszczeniem zaschniętych resztek jedzenia. Wierzymy etykietom i myślimy, że na pewno ten konkretny preparat, który kupiliśmy usunie zabrudzenia z piekarnika czy grilla. Przez nieskuteczne środki chemiczne musimy wykonywać dodatkową pracę i tracić czas. Znane ci są poniższe sytuacje?

  • Zużyłaś już prawie pół preparatu, użyłaś najlepszych szczotek i gąbek, a zabrudzenie po tłuszczu nad nie schodzi?
  • Preparat pozostawia zacieki?
  • Produkt ma nieprzyjemny chemiczny zapach, który wgryza się w jedzenie?
  • Preparat wyczyści zabrudzenie, ale musisz nieźle się przy tym nagimnastykować?

Jeżeli zmagasz się z powyższymi problemami najprawdopodobniej preparat, którego używasz jest po prostu nieskuteczny. Obecnie jest na to sposób, bo firma Pro Formula by Diversey oferuje preparat Cif Professional Oven&Grill Cleaner. To produkt, który według opinii użytkowników bardzo szybko usuwa zabrudzenia po tłuszczu czy innych resztkach jedzenia zgromadzonych w piekarniku czy grillu. Przede wszystkim nie trzeba ponownie doczyszczać plam i męczyć się szorowaniem. Z tego względu kupuj tylko dobre preparaty, takie jak Cif Professional Oven&Grill Cleaner, który oprócz tego, że jest skuteczny to jest też bezpieczny dla skóry i ma delikatny zapach. Jeśli masz już środek chemiczny do czyszczenia piekarnika użyj folii aluminiowej! To mało znany, ale niesamowicie skuteczny trick. Z folii aluminiowej robimy myjkę i na nią dodajemy środek chemiczny. Potem należy spłukać pianę. Można to zrobić za pomocą spryskiwacza, do którego wystarczy wlać trochę ciepłej wody. Sposób prosty, szybki i skuteczny.

W barach szybkiej obsługi oprócz ręcznego mycia piekarników czy grillów trzeba szybko i dokładnie umyć naczynia, garnki czy sztućce. Płyn, którego używasz powinien być bezpieczny dla skóry, mieć delikatny zapach i dokładnie usuwać nawet najbardziej problematyczne plamy, na przykład zaschnięty ketchup czy sos. Znajdziemy taki także z linii produktów Pro Formula by Diversey Cif Professional Hand Dishwash Extra Strong Lemon o przyjemnym cytrynowym zapachu

Pamiętaj, że jeśli prowadzisz bar szybkiej obsługi wybieraj tylko wysoce skuteczne preparaty, które będą bezpieczne dla zmywanych naczyń i pozostawiają je idealnie czyste. Najważniejsze jest zadowolenie i zdrowie twojego klienta.

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *