Co to jest piperyna i jak wpływa na odchudzanie?

Według raportu „Rynek Suplementów Diety. Bezpieczeństwo, trendy, regulacje” autorstwa Aliant Consulting Group, po suplementy diety sięga aż 72 procent Polaków. Lwia część tej grupy korzysta ze środków wspomagających procesy redukcyjne. Nie ma w tym nic co mogłoby dziwić, wszakże – problem nadwagi i otyłości jest ogromny. W chwili obecnej ponad połowa Polaków boryka się z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Jednym z najpopularniejszych środków na odchudzanie w ostatnim czasie jest piperyna. To związek chemiczny, który znajduje się w wierzchniej warstwie owoców czarnego pieprzu.

Pierwotnie wykorzystywany był przez medycynę chińską i indyjską w celach:

  • poprawy pracy układu trawiennego
  • redukowania problemów ze stawami
  • wspomagania leczenia chorób serca
  • leczenia anginy
  • leczenia gangreny

Dzisiaj piperyna znana jest przede wszystkim z tego, iż posiada właściwości ograniczające tworzenie się nowych komórek tłuszczowych. Dowiedziono tego w 2012 roku. Od tamtego czasu obserwujemy bezustanny wzrost zainteresowania tym składnikiem.

Piperyna na odchudzanie – czy ta substancja faktycznie działa?

Na rynku suplementów diet dostępnych jest mnóstwo rozmaitych preparatów na odchudzanie. Niestety, wiele środków najzwyczajniej w świecie – nie działa. Jak jest w przypadku piperyny? Czy piperyna wspomaga odchudzanie?

Co do tego, że piperyna jest pomocna w odchudzaniu nie ma żadnych wątpliwości. Dowodem na to są liczne badania, które bez trudu można zweryfikować w bazach naukowych. Piperyna działa, ale… skala jej efektywności jest bardzo różna.

Rzecz jasna, skuteczność suplementów diet zależna jest od szeregu innych czynników, tudzież – pozostałych procesów odchudzających (dieta, trening, prowadzony styl życia). Nierzadko zachodzi również relacja między efektywnością suplementu diety, a uwarunkowaniami genetycznymi.

Warto przy tym zauważyć, że nie każdy suplement z piperyną będzie działał tak samo. Wszystko zależne jest od dawki piperyny i ewentualnych substancji pomocniczych. Dlatego też, wybierając tabletki z piperyną na odchudzanie, powinniśmy posiłkować się niezależnymi rankingami.

Idąc dalej, musimy zrozumieć, że nie istnieją środki na odchudzanie, dzięki którym nadwaga lub otyłość znikną w magiczny sposób. Odchudzanie w każdym przypadku wymaga ciężkiej pracy, zaangażowania i cierpliwości. Ta ostatnia jest szczególnie ważna – wszakże, za „zdrowe odchudzanie” uważa się to, które realizujemy w tempie nie przekraczającym 1 kilograma w skali tygodnia.

Co o piperynie i suplementach mówią konsumenci? Poznaj opinie!

Suplementy z piperyną na rynku suplementów diet dostępne są od dobrych kilku lat. Jednakże, dopiero od niedawna ich popularność jest tak wysoka. W ostatnich miesiącach bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się Piperinox, który często opisywany jest na portalach eksperckich takich jak np. Zdrowitek: https://zdrowitek.pl/piperinox-najlepsze-tabletki-na-odchudzanie-z-piperyna/. Analizując tego typu opinie nie dziwi fakt, że coraz więcej osób decyduje się na suplementację.

Można tutaj mówić o pewnej reakcji łańcuchowej – coraz więcej osób chudnie z piperyną i poleca tego typu tabletki innym. To wszystko sprawia, że z każdym kolejnym dniem – środek ten zyskuje nowych zwolenników.

Wpływ na popularność mają także liczne pozytywne opinie pozostawione na forach oraz serwisach traktujących o urodzie i odchudzaniu. Oczywiście, znajdziemy także opinie negatywne, ale jest ich zdecydowanie mniej.

Cechy, za które szczególnie komplementowany jest ten wspomagacz odchudzania to:

  • szybkość działania,
  • skuteczność
  • oraz bezpieczeństwo stosowania.

Czy zatem możemy mówić o piperynie jako hicie na odchudzanie? Bez wątpienia! Warto jednak zachować przy tym zdrowy rozsądek i pamiętać, że podstawę skutecznej redukcji zawsze powinny stanowić zmiany nawyków żywieniowych oraz wzmożenie aktywności fizycznej.

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *