Prosty deser Truskawkowy puchar

Pomysł na prosty deser z truskawek, świetny na lato, do zrobienia w kilka chwil.

Deser Truskawkowy puchar to tak naprawdę truskawki z bitą śmietaną, wanilią, orzeszkami. Warto je podać właśnie w jakimś dużym, ładnym pucharze czy kieliszku do drinków, bo wówczas wygląda okazale. Ale oczywiście z miseczki też da się go zjeść :)

Truskawkowy puchar można zrobić nie tylko latem, ze świeżych truskawek, ale także z mrożonych – oczywiście najpierw trzeba je będzie rozmrozić. Jeśli chodzi o bitą śmietanę – tu mamy dwie opcję. Wersja dla leniucha, czyli bita śmietana z paczki, albo wersja zdrowsza, czyli ubijanie śmietany mikserem. Przy tej drugiej opcji trzeba pamiętać, żeby wybrać śmietanę 30% lub 36% i wyjąć ją z lodówki tuż przed ubiciem, bo musi być mocno schłodzona.

Truskawkowy puchar – przepis na deser

Składniki:

  • 250 g truskawek
  • 1 bita śmietana  w proszku + mleko w ilości podanej na opakowaniu
  • 2 łyżki zmielonych orzechów (nerkowce, włoskie, ziemne itp.)
  • ziarenka z 1/4 laski wanilii


Przygotowanie:

Truskawki obieramy z szypułek i kroimy na połówki. Śmietanę ubijamy z dodatkiem ziarenek wanilii. W pucharku układamy na przemian: truskawki, bitą śmietanę, orzeszki i znowu truskawki. Podajemy od razu.

truskawkowy puchar

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *