Kiedy warto stosować olejek magnezowy?

Magnez niewątpliwie jest jednym z ważniejszych składników odżywczych w naszym organizmie. Niestety wiele osób boryka się z jego niedoborem, a leki doustne nie zawsze radzą sobie z tym problemem. W takich sytuacjach zaleca się korzystanie z olejku magnezowego.

Jak działa?

To, co odróżnia olejek magnezowy od tradycyjnych preparatów to oczywiście fakt, że jest on przyjmowany przez skórę, a co za tym idzie mamy większą gwarancje na to, że szybko się wchłonie. Przedostaje się on bezpośrednio do komórek naszego ciała i w przeciwieństwie to tabletek nie musi przebyć długiej drogi przez nasz układ pokarmowy. W początkowej fazie używania olejku możemy czuć lekkie szczypanie lub swędzenie skóry. Za pewne będzie się to wiązało z tym, że brakuje nam tego składnika. Jeśli objawy te będą szczególnie uciążliwe, możemy rozcieńczyć preparat z większą ilością wody. Po pewnym czasie dolegliwości powinny ustąpić.

Po co nam magnez?

Odpowiedź jest prosta – do prawidłowego funkcjonowania. Pomaga on bowiem w wytwarzaniu niezbędnej nam energii. Dzięki niemu nie tylko poprawia się nam pamięć, ale także nastrój i samopoczucie. Jeśli pojawią się u nas problemy ze snem lub permanentne zmęczenie może to oznaczać, ze w naszym organizmie brakuje magnezu. Kolejną dolegliwością, która powinna nas zaalarmować są skurcze łydek. Niedobór tego składnika może być związany z nieodpowiednią dietą, zatruciem pokarmowym (biegunki i wymioty mogą spowodować, że zawartość magnezu znacznie spadnie), problemami z nerkami, nadużywaniem alkoholu i kawy.

Właściwości olejku magnezowego

Okazuje się, że może on pomóc nam nie tylko w zwalczaniu już opisanych dolegliwości i utrzymaniu odpowiedniego dla naszego zdrowia poziomu magnezu. Będzie także pomocy w takich kwestiach jak: niwelowanie problemów z nadmierną potliwością, walka z trądzikiem i podrażnieniami alergicznymi. Jak widać regularne używanie olejku magnezowego może mieć bardzo pozytywny nie tylko dla naszego zdrowia, ale także wyglądu. Możemy dodawać go do kąpieli całego ciała, moczyć w nim jedynie stopy bądź używać do relaksujących masaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *