Hipnoza a odchudzanie: Czy to naprawdę działa?

Odchudzanie to proces, który nigdy nie jest prosty – niech świadczy o tym fakt, że na efektywne zrzucanie zbędnych kilogramów nie powstała dotąd żadna uniwersalna recepta. I nic dziwnego – każdy człowiek jest bowiem inny i każdy potrzebuje indywidualnego, dopasowanego do swoich potrzeb podejścia. Różnorodność istniejących diet, liczne rodzaje ćwiczeń odchudzających oraz mnóstwo dodatkowych akcesoriów i urządzeń to tylko pośrednie środki, pozwalające nam odnaleźć swoją własną metodologię odchudzania. Coraz częściej jednak słyszy się o metodzie tyleż skutecznej, co zdumiewającej: hipnozie.

Chyba każdy słyszał o ludziach, którzy rzucili nałogi lub wyzbyli się szkodliwych przyzwyczajeń właśnie pod wpływem profesjonalnej hipnozy – czy podobnie jest z odchudzaniem? Czy można zaprogramować swój umysł do takiego sterowania ciałem, by to zaczęło najnormalniej w świecie zrzucać zbędne kilogramy? Wszystko wskazuje na to, że jest w tym szaleństwie ziarnko prawdy: hipnoza faktycznie może pomóc człowiekowi osiągnąć wymarzoną wagę, a także – może stać się skutecznym narzędziem w walce z niezdrowym odżywianiem i ogólnie w zwalczaniu szkodliwego trybu życia. Nie jest to jednak metoda-cud, która raz zastosowana, zmieni całe nasze życie… Na czym jednak w praktyce polega odchudzanie hipnozą?

Hipnoza a odchudzanie- mechanizm działania, czyli „o co w tym szaleństwie chodzi?”

Odchudzanie hipnozą to nic innego, jak użycie podświadomego mechanizmu hipnotycznego, celem wyrobienia w umyśle człowieka nowych nawyków i zlikwidowania starych, szkodliwych przyzwyczajeń. Skuteczność tej metody bierze się ze skuteczności samej hipnozy – dzięki niej zdecydowany na zmiany człowiek jest w stanie poradzić sobie z mnóstwem różnorodnych problemów. Ważne jest jednak, by hipnozę przeprowadzał człowiek z doświadczeniem i dużą wiedzą o tego typu zabiegach – jeszcze lepiej, jeśli będzie to lekarz lub specjalista do spraw odżywiania! Tego typu fachowcy od hipnotycznego odchudzania oczywiście istnieją, ale przed zabiegiem warto sprawdzić, czy wybrana przez nas osoba faktycznie zna się na dietetyce i wie, jakie produkty można zalecić określonemu pacjentowi. Hipnoza działa na podświadome mechanizmy w mózgu człowieka i w przypadku odchudzania ma za zadanie przekonać mózg do negatywnego reagowania w sytuacji głodu: hipnoza może nie tylko ograniczyć owo uczucie, ale też może zadziałać wybiórczo na określone rodzaje produktów (hipnotyzer może wzbudzić w pacjencie niechęć do potraw tłustych i słodyczy, a zarazem zaszczepić w jego umyśle usilne dążenie do poprawienia swojego trybu życia na zdrowy i zgodny z zasadami odżywiania).

Hipnoza – gdzie, kto i dlaczego?

Gdzie szukać hipnotyzerów-dietetyków? Najlepiej kierować się opiniami dawnych pacjentów-klientów, korzystających z usług wybranych specjalistów lub całych ośrodków dietetycznych. Dobrze jest też poczytać opinie o specjalistach w sieci – łatwo znaleźć w Internecie miejsca, w których ludzie wypowiadają się na temat hipnotycznych zabiegów. Warto także wspomnieć o najważniejszym: jaka jest skuteczność odchudzania poprzez hipnozę? I tutaj wszystko zależy od nas samych: naszego samozaparcia. Hipnotyzer może użyć „sztuczki”, by nakierować nasze myślenie w odpowiednią stronę, ale to tylko od naszego samozaparcia i początkowych chęci zależy, czy nam się powiedzie przeprowadzenie zmian w swoim życiu. Nie ma magicznych narzędzi – są jedynie pomocne metody, które mogą pomóc nam w usilnym dążeniu do celu. A jako taka, hipnoza może doskonale się sprawdzić u osób, które są zdeterminowane, a ich poprzednie próby zrzucenia zbędnych kilogramów zupełnie się nie powiodły.

Warto pamiętać, że hipnoza należy do metod eksperymentalnych i nie jest polecana przez lekarzy, decydując się na nią robimy to więc na własne ryzyko. Dieta, na którą przechodzimy, czy to pod wpływem hipnozy czy po prostu, powinna być skonsultowana z lekarzem lub dietetykiem, tak by zminimalizować ryzyko nadszarpnięcia lub utraty zdrowia w wyniku nieprzemyślanych działań.

hipnoza a odchudzanie - fot. Alan Cleaver flickr.com Creative Commons
hipnoza a odchudzanie – fot. Alan Cleaver flickr.com Creative Commons

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

One thought on “Hipnoza a odchudzanie: Czy to naprawdę działa?

  • 16 lutego, 2017 o 13:21
    Permalink

    U mnie hipnoza się sprawdziła ale nie byłam u hipnotyzera a miałam nagrania HIPNOSENCJA – POLECAM I WAM bo schudłam z nimi w 3 miesiące aż 10 KG

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *