Zdrowa szkoła z Bacówką – Piramida wskazuje drogę

Warzywa i owoce, razowe pieczywo, wyroby mleczne, mięso i ryby, dobrej jakości wędliny, orzechy, jajka i masło. Żywienie dzieci w wieku szkolnym powinno codziennie uwzględniać produkty spożywcze z każdej grupy najnowszej piramidy zdrowego żywienia, opracowanej w ubiegłym roku przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie. Niemal wszystkie wymienione najwyższej jakości produkty oferuje firma Bacówka Towary Tradycyjne.

To prosta forma graficzna, przedstawiająca proporcje pomiędzy poszczególnymi składnikami żywności, które powinny znajdować się w diecie. Podstawą codziennego odżywiania powinny być produkty z dołu piramidy. Proporcjonalnie mniejsze ich ilości powinny być spożywane z kolejnych wyższych pięter. Zatem im wyższe piętro, tym rzadziej i w mniejszych ilościach produkty te powinny być włączane do codziennego jadłospisu. Posiłkując się Bacówkowymi produktami, przygotowanymi z najwyższej jakości składników, zawierającymi łatwo przyswajalne białko, bogactwo minerałów i witamin, i, co bardzo ważne, bardzo smacznymi, będziemy mieć pewność, że zapewniamy dzieciom prawidłową dietę, zgodną z wytycznymi ekspertów od  żywienia.

 

Zbilansowana dieta

 

Stosując zasady zawarte w piramidzie, możemy komponować zbilansowany jadłospis dla dzieci i młodzieży. Dzięki zachowaniu odpowiednich proporcji pomiędzy produktami spożywczymi zyskamy pewność, że w ich diecie nie zabraknie składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju fizycznego i intelektualnego oraz że odżywiają się w najlepszy możliwy dla ich zdrowia sposób, dzięki czemu w przyszłości mogą uniknąć wielu chorób. Do przygotowywania posiłków wybierajmy produkty od sprawdzonych producentów, jak  Bacówka Towary Tradycyjne, przygotowywane z doskonałej jakości składników, bogatych w niezbędne dla rozwoju organizmu witaminy i mikroelementy. Bacówkowe wędliny, nabiał, pierogi wykorzystamy do głównych posiłków, a na deser zaserwujmy wyśmienite słodkości.

Na samym dole piramidy umieszczono aktywność fizyczną – to bardzo ważny element profilaktyki zdrowotnej. Bez codziennej porcji ruchu nawet prawidłowo żywiony mały uczeń nie będzie się optymalnie rozwijał. Poza żywieniem, dla naszego zdrowia bardzo ważna jest też codzienna aktywność fizyczna, co najmniej 30-45 minut. Łącznie z dobrze zbilansowaną dietą pozwala ona zapobiec m.in. rozwojowi bardzo niebezpiecznej dla zdrowia nadwagi i otyłości.

 

Kształtuj zdrowe nawyki

 

Zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci powinno się kształtować już od najmłodszych lat. Na rodzicach spoczywa odpowiedzialność za odpowiednie skomponowanie diety i za wybór najlepszej jakości produktów do przygotowania posiłków. Przestrzeganie reguł zdrowego żywienia i nawyk wybierania najwyższej jakości produktów zaprocentuje w przyszłości zdrowiem i lepszym samopoczuciem. Stosowanie się do zdrowych reguł nie wymaga wcale nadludzkiego wysiłku. Z pomocą przychodzą lokalni producenci, oferujący zdrową, pozbawioną konserwantów żywność, jak choćby Bacówka Towary Tradycyjne, której produkty można wykorzystać w komponowaniu menu dzieci i młodzieży. Hasło „Nie poprawiamy smaków natury” doskonale oddaje filozofię producenta z Rajbrotu, zachowującego w swoich wyrobach naturalny, prawdziwy, niepodkręcony sztucznymi ulepszaczami smak.

 

Skorzystaj z podpowiedzi:

bacowkatowary.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *