Wady i zalety diety pudełkowej

Dieta pudełkowa to inaczej catering dietetyczny. Z każdym kolejnym rokiem cieszy się większą popularnością, a co za tym idzie – coraz więcej osób decyduje się na zamówienie posiłków w pudełkach pod swoje drzwi. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną firmę cateringową, warto sprawdzić wszelkie wady i zalety takiego rozwiązania.

Po pierwsze, określamy budżet, jaki przeznaczamy w każdym miesiącu na jedzenie. Wiele osób twierdzi, że dieta pudełkowa jest droga. Jeśli jednak przekalkulujemy koszty, szybko okaże się, że niewiele ma to wspólnego z prawdą. Co więcej, wystarczy pomyśleć, ile jedzenia marnujemy każdego miesiąca. W przypadku cateringu otrzymujemy dokładnie wyliczone porcje, posiłki są zbilansowane, dlatego szybko się nie nudzą. Zyskujemy także czas, co jest na wagę złota.

Posiłki zawsze pod ręką

Decydując się na dietę w pudełkach, otrzymujemy pięć gotowych posiłków na cały dzień. Przygotowane są one przez profesjonalnych kucharzy, dlatego są odpowiednio doprawione. Posiłki otrzymujemy pod wskazany adres.

Możemy je zamówić zarówno do domu, jak i do pracy. Zapakowane są one w hermetycznie zamkniętych pudełkach, dlatego są świeże przez cały dzień. Możemy je w dowolnym momencie odgrzać i zjeść.

Zbilansowane potrawy

Wiele osób nie przywiązuje do tego wagi, a odpowiednia dieta to taka, która jest zbilansowana. W dietetycznych posiłkach znajdziemy wszystko to, czego potrzebuje nasz organizm. Na samym wstępie wybieramy odpowiednią kaloryczność, a specjaliści pracują nad prawidłową kompozycją posiłków, które dostarczą nam wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Cateringi dietetyczne współpracują  z dietetykami, dlatego możemy mieć pewność, że odżywiamy się racjonalnie.

Catering dla każdego

Jeśli mówimy o dietach, wielu osobom od razu na myśl przychodzi odchudzanie. Oczywiście jest w tym sporo prawdy, bo jeśli chcemy uniknąć efektu jo-jo, musimy odżywiać się racjonalnie, a nie głodzić. Co więcej, łatwo się zmobilizować, jeśli mamy każdego dnia gotowe posiłki w pudełkach.

Cateringi dietetyczne nie są jednak przeznaczone wyłącznie dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Celem może być także nabranie masy, poprawa własnego samopoczucia czy uniknięcie podjadania. Jeżeli chcemy zadbać o swoje zdrowie, także będzie to strzał w dziesiątkę.

Dieta pudełkowa skrojona na miarę potrzeb

Oferta jest na tyle bogata, że bez trudu możemy dopasować dietę do swoich potrzeb. Istnieją diety bez laktozy, bez glutenu, o określonej kaloryczności. Podczas wyboru dostawcy, zwracajmy uwagę to, oferta była maksymalnie dopasowana do nas. Określ swój cel, a następnie wybierz odpowiednią dietę.

Bardzo ważne jest także to, by posiłki były po prostu smaczne. Inaczej ich jedzenie nie będzie nam sprawiało przyjemności i szybko zrezygnujemy. Wiele firm oferuje zestawy testowe, dlatego można je wypróbować naprawdę niskim kosztem.

Kontrola jakości

Oczywiście każda firma, która dostarcza posiłki w pudełkach, będzie przekonywać, że produkty są najwyższej jakości. Warto sprawdzić opinie klientów, by przekonać się, czy faktycznie tak jest. Jedną z polecanych opcji jest dieta pudełkowa od Rukoli, wiele osób poleca posiłki właśnie od nich gdyż są świeże i pełnowartościowe. Diety z pewnością wniosą mnóstwo świeżości do naszego obecnego menu. Poznamy nowe smaki, potrawy itp. To skuteczna pomoc w momencie, gdy nie wiemy, jak prawidłowo się odżywiać.

Choć diety mogą być reklamowane jako niskokaloryczne, warto sprawdzić, czy w efekcie faktycznie tak jest. Ciasta mogą znajdować się w menu, ale powinny być one w wersji fit. Wszelkie ciastka maślane, ciasto drożdżowe powinny wzbudzić nasze wątpliwości. To produkty przepełnione rafinowanymi cukrami, dlatego należy ich unikać.

Oszacowanie kosztów

Jak zostało zaznaczone na wstępie, diety w pudełkach mogą początkowo wydawać się drogie. Jednorazowo faktycznie jest to spory wydatek, jednak wystarczy przeliczyć, ile wydajemy dziennie i miesięcznie na jedzenie. Najtańsze menu dzienne wiąże się z kosztem ok. 30-50 zł. Tyle przeważnie wydajemy na jeden posiłek w restauracji.

Choć w skali miesiąca kwota wydaje się spora, z pewnością, kompletując posiłki samodzielnie, płacimy więcej. Często nie są one należycie zbilansowane i dopasowane. To dlatego skorzystanie z diety wydaje się być korzystną opcją.

Dodatkowe zniżki

Wiele firm oferuje także atrakcyjne zniżki, jeżeli decydujemy się na zakup diety na dłuższy okres. Jeśli możemy pozwolić sobie na większy jednorazowy wydatek, będzie to dla nas bardzo korzystna opcja – z pewnością tańsza niż wizyta u dietetyka i działanie na własną rękę.

Warto rozważyć korzystanie z diet szczególnie wtedy, gdy pracujemy na etacie i często decydujemy się na zamawianie posiłków z zewnątrz. Catering będzie rozwiązaniem dużo bardziej korzystnym finansowo.

Czy warto skorzystać z cateringu?

Jeśli nie potrafimy na własną rękę ułożyć sobie diety, w której posiłki będą odpowiednio zbilansowane, skorzystanie z cateringu będzie strzałem w dziesiątkę. To także doskonały wybór, gdy chcemy zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Posiłki otrzymujemy wprost pod nasze drzwi, dlatego mamy gotowy zestaw na każdy dzień bez wychodzenia z domu. W dzisiejszych czasach, gdy każdy z nas jest zabiegany, rozwiązanie to będzie na wagę złota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *