Samotna wyprawa do Londynu – na pewno nie będziesz się nudzić!

W Londynie nikt nie czuje się samotnie. Każdy przybysz i turysta staje się częścią ruchomego tłumu i niecichnącego gwaru. To miasto aż kipi energią i życiem – prawdopodobnie nigdy nie zapada w sen.

Miasto królów i Jamesa Bonda

Choć charakterystyczną cechą angielskiego dżentelmena są spokój i słynna brytyjska „flegma”, tutaj nie znajdziesz po nich nawet śladu. Londyńczycy to nowoczesne społeczeństwo, które żyje szybko w niekwestionowanej stolicy Europy. Od wieków do dziś – miasto królów, w którym narodziła się legenda Jamesa Bonda, a od niedawna – mała ojczyzna 700 tys. Polaków. Londyn jest punktem obowiązkowym na mapie miejsc, które po prostu trzeba odwiedzić.

Lot do Londynu trwa ok. 2-3 godzin, a z pewnością wycieczka utkwi w pamięci na długo. Najtaniej kupić bilet poza sezonem – maj i czerwiec to miesiące, w których promocje są najciekawsze. A brytyjska stolica wiosną urzeknie serce każdego podróżnika, także „angielska pogoda” w tym czasie bywa wyjątkowo łaskawa. Internetowe porównywarki cen pomogą wybrać najlepsze połączenie.

Nikt nie może nawet przez moment nudzić się w Londynie. Od czego zacząć zwiedzanie? Skoro to podróż bez towarzystwa, warto zajrzeć do City i utonąć choć na chwilę w morzu mężczyzn odzianych we współczesną „zbroję” – garnitur, poczuć unoszący się w powietrzu zapach luksusu i wielkiego biznesu. Jeśli to wyprawa weekendowa, najlepiej skupić się na miejscach, które na „dzień dobry” nie opróżnią całkowicie portfela turysty.

Urok atrakcji i nieznanych, tajemniczych zaułków

Choć na wstęp do Opactwa Westminsterskiego trzeba wysupłać kilkanaście funtów, to imponujące doświadczenie. Zachwyca już sam gmach budynku, usytuowany obok Parlamentu i symbolu Londynu – wieży zegarowej Big Ben, która należy do kompleksu pałacowego. Warto przespacerować się wąskimi londyńskimi uliczkami w kierunku Pałacu Buckingham, by poznać miejsca mniej uczęszczane. Tylko tak odkrywa się prawdziwe oblicze miasta. Po drodze można wstąpić także do St. James’s Park.

Buckingham Palace, rezydencja brytyjskich monarchów, to perełka sztuki i architektury barokowej – urzeka przepychem, zdobieniami i złoceniami. Na placu widać okazały pomnik królowej Wiktorii. Gdy monarchini jest na wakacjach – niektóre apartamenty pałacowe udostępnia się zwiedzającym.

Londyn zapiera dech w piersiach także po zmroku – jasno oświetlone punkty miasta stają się odrobinę mniej realne – jakby wyjęte ze świata baśni. Wspaniale prezentuje się Most Westminsterski i Tower Bridge, które malowniczo przecinają Tamizę. Z mroku wyłania się też Tower of London – Twierdza Jej Królewskiej Mości. Tuż obok zacumowano krążownik z czasów II wojny światowej, HMS Belfast, brytyjski okręt-muzeum.

Lot do Londynu pozwala poznać stolicę, która pozostawia niezatarty ślad w sercach podróżników. Tutaj historia łączy się z przyszłością i tworzy niezwykłą atmosferę miasta, które w nieustannej pogoni za nowoczesnością, nigdy nie zapomina o swych korzeniach.

depositphotos_12955844_original

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *