Catering na Wigilię – czy to się opłaca?

Niejednokrotnie zastanawiałaś się nad tym, jak wiele czasu poświęcasz na przygotowania do świąt. Prezenty, sprzątanie całego mieszkania, a przede wszystkim – gotowanie, które spędza Ci sen z powiek. Ile razy brałaś dodatkowy dzień urlopu na to, by przygotować dla swojej rodziny prawdziwą wigilijną ucztę? Każdego roku! Czy jednak takie poświęcanie czasu i energii warte jest zachodu? Przecież nie o to tak naprawdę w świętach chodzi… może warto więc w tym roku pomyśleć o delikatnej pomocy, by móc w pełni cieszyć się Świętami Bożego Narodzenia?

Czy warto zamówić catering na Wigilię?

Słyszałaś o nim nie raz, ale wydawało Ci się, że to zupełnie niepotrzebny wynalazek i wydatek. Przecież każda porządna gospodyni domowa czy potrafi, czy nie, właśnie w tym wyjątkowym dniu staje na wysokości zadania i przygotowuje ucztę dla swojej rodziny. Czy jednak jest to jej obowiązek? Nic z tych rzeczy! Jej obowiązkiem w tym czasie jest spędzanie czasu z rodziną, a nie w kuchni. W tej perspektywie, catering na Wigilię nie jest już chyba aż takim złym pomysłem, czyż nie?

Jakie dania można zamówić

Jeśli zdecydujesz się na pomoc w postaci gotowych wigilijnych potraw możesz liczyć na ogromną różnorodność. Restauracje takie jak http://www.raut.pl/ przygotowują zazwyczaj dla swoich klientów dość obszerne wigilijne menu, zawierające zdecydowanie więcej niż 12 tradycyjnych potraw. Taki catering jest więc nie tylko ogromną pomocą, ale przede wszystkim okazją do spróbowania dań z innych regionów Polski, których zazwyczaj nie masz możliwości skosztować. W ofercie restauracji znajdziesz więc nie tylko takie standardy jak pierogi czy barszcz, lecz również śląskie makówki, czy podlaską kutię. W kanon wkraczają również wariacje w stylu fusion na temat tradycyjnych wigilijnych dań (na nie jednak decydują się najodważniejsi, którym znudziły się klasyki lub próbują ich jako swego rodzaju kulinarną ciekawostkę).

Ile to kosztuje?

Zastanawiasz się zapewne, czy taki catering jest drogi? Wszystko zależy oczywiście od tego w jakiej restauracji się w niego zaopatrujesz. Rozpiętość cenowa jest bowiem tak duża jak w przypadku cen dań w kartach menu. Kolejnym wyznacznikiem jest również to, czy zamawiasz całą kolację wigilijną, czy tylko poszczególne dania, na które nie masz czasu lub po prostu nie potrafisz ich przyrządzić. Dodatkowym kosztem wliczonym w tego rodzaju usługę może być koszt dostawy do domu – jeśli odbierzesz zamówienie osobiście, unikniesz płacenia za dowóz. Aby jednak mieć pewność, już dziś zapoznaj się z cennikami cateringu na Wigilię w lokalnych restauracjach i punktach gastronomicznych.

swieta-1

FitPati

Bloguję o dietach, odchudzaniu, zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach. Znajdziecie tu również przepisy na smaczne i zdrowe przekąski. Zapraszam do rozmów pod wpisami. Dawajcie znać, czy dania z przepisów smakują, a diety i ćwiczenia przynoszą efekty!

One thought on “Catering na Wigilię – czy to się opłaca?

  • 25 listopada, 2015 o 10:12
    Permalink

    Ja jestem tradycjonalistką i choćbym miała urabiać sobie ręce po łokcie, to nie zdecydowałabym się na catering :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *