Preparaty na odchudzanie zgodne z medycyną naturalną

Lato to dla jednych czas ostatnich przygotowań do wystąpienia w stroju kąpielowym, a dla spóźnialskich okres gorączkowych akcji, które mają na celu zrzucenie jak największej ilości kilogramów w jak najkrótszym czasie. Obok zdrowej i niskokalorycznej diety, regularnych ćwiczeń fizycznych i specjalnych kosmetyków wiele z nas rozważa przyjmowanie suplementów, które przyśpieszą cały proces. Czy preparaty na odchudzanie naprawdę działają? Czy medycyna naturalna to nurt, któremu warto zaufać? Jakie suplementy na odchudzanie warto brać? Sprawdźmy!

Suplementy jako dodatek, nie substytut

Każdą dyskusję o celowości brania suplementów należy zacząć od tego punktu – samo przyjmowanie suplementów nic nie da. Na całym świecie miliony osób mają problemy z nadwagą i otyłością. Gdyby ich problemy mogły rozwiązać suplementy, na świecie nie byłoby tego problemu. Suplementy owszem mogą wesprzeć nasz wysiłek. Ale nie wierzmy bezrefleksyjnie reklamie.

Preparaty na odchudzanie są skuteczne

Suplementy działają. Odpowiednio dawkowane i dobrane rzeczywiście pomagają w trawieniu, przyśpieszają przemianę materii, hamują uczucie głodu. W parze z przemyślaną dietą i wysiłkiem fizycznym zwiększą efekty naszych starań, szybciej zbliżą do upragnionej figury. Suplementy witaminowe są również pomocne przy niedoborach witamin i minerałów, poprawią wygląd skóry, włosów i paznokci, o ile nasza dieta jest w nie uboga.

Jakie suplementy na odchudzanie wybrać?

Wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli głód i ochota na jedzenie dopada nas przede wszystkim w godzinach wieczornych, warto sięgnąć po suplement, który hamuje uczucie głodu w godzinach nocnych. W ich skład zazwyczaj wchodzi wyciąg z garcinia cambogia, które sprawia, że mamy mniejszą ochotę na podjadanie.

Przed wysiłkiem fizycznym warto sięgnąć po L-karnitynę, która zwiększa ilość spalonych kalorii podczas ćwiczeń. Jeśli poza odchudzaniem chcemy się poczuć lżejsi, warto sięgnąć po błonnik, który pomoże oczyścić jelita, przez co również wspomoże trawienie.  Podobne działanie mają również różnego rodzaju oczyszczające herbatki, które wspierają detoks.

Sprawdź ofertę suplementów wspomagających odchudzanie w aptece internetowej -> http://www.e-zikoapteka.pl/odchudzanie-oczyszczanie.html

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim na odpowiednie dawkowanie i skład poszczególnych suplementów, aby uniknąć sytuacji, w której przyjmujemy ten sam składnik w każdym suplemencie osobno. Jeśli odchudzamy się z dietetykiem warto zasięgnąć jego rady, szczególnie przed ułożeniem jadłospisu – dzięki wiedzy na temat preparatów, które przyjmujemy, będzie mógł wyznaczyć nam odpowiednie dzienne menu.

Co poza suplementami na odchudzanie?

Jeśli mamy niedobory (warto przeprowadzić np. analizę pierwiastkową włosa) warto sięgnąć po suplementy wielowitaminowe – poprawią nam wygląd i samopoczucie. Podczas odchudzania nasza skóra nie ma lekkiego życia – przydadzą się masaże, specjalne kosmetyki ujędrniające i również można sięgnąć po suplementy, które są ukierunkowane na poprawę jej wyglądu. Podobnie sytuacja ma się z włosami, które również mogą ucierpieć na niskokalorycznej diecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *