Kuchnia nie musi być nudna!

Większość kuchni urządzana jest według stałego schematu. Piekarnik, lodówka, meble. Tymczasem nic nie stoi na przeszkodzie, by w prosty sposób nadać temu pomieszczeniu więcej życia. Wystarczy wdrożyć kilka drobnych pomysłów.

Pudełka, puszki, pojemniki…

Bez nich trudno sobie wyobrazić dobrze urządzoną kuchnię. Niezależnie od tego, czy mowa o przyprawach, herbacie, kawie, czy nawet o kaszach, korzystanie z pojemników jest po prostu znacznie wygodniejsze niż trzymanie wszystkiego w woreczkach. Jeśli więc do tej pory tego nie robisz, spróbuj sięgnąć po tego rodzaju udogodnienia.

Zauważ, że wygoda nie jest jedyną zaletą puszek i słoików. Dodatkowo zapewniają one większe bezpieczeństwo (na przykład chronią żywność przed molami oraz wilgocią), a przy okazji poprawiają estetykę kuchennych półek.

Jeśli chodzi o tą ostatnią cechę, w wielu sklepach można znaleźć mnóstwo wariantów solniczek oraz puszek spożywczych. Przeglądając oferty sklepów, można trafić na wersje zdobione lub stylizowane na rozmaite kształty, na przykład przypominające zwierzęta. Warto zauważyć, że akcesoria tego typu można znaleźć nie tylko w punktach z dekoracjami kuchennymi, ale i z tymi, które oferują drobne prezenty i śmieszne gadżety.

Zioła w kuchni

Jeżeli kochasz eksperymentować z różnymi przepisami, doskonale wiesz jak bardzo mogą wpłynąć na smak świeże zioła. Co Ty na to, by umieścić w kuchni kilka doniczek, w których będą rosnąć melisa, mięta lub szałwia?

Co prawda rośliny te w swej świeżej postaci można kupić w dużych sklepach spożywczych. Niestety, często szybko więdną. Dlaczego? Ze względu na częste umieszczanie ich na noc w chłodni, co wiąże się z ciągłym narażaniem ich na duże różnice temperatur. Te same zioła wysiane i wyhodowane w domu, okazują się znacznie żywotniejsze.

Umieszczenie w kuchni doniczek z melisą lub miętą jest o tyle ciekawym pomysłem, że łączy w sobie walory użytkowe i dekoracyjne. Z jednej strony w każdej chwili możesz dodać parę listków do przygotowywanych właśnie potraw lub koktajli. Z drugiej, rośliny zawsze nadają wnętrzom nieco życia i budują pozytywny nastrój.

Problem może stanowić rozlokowanie doniczek. Szczególnie w przypadku małych kuchni umieszczenie ich bezpośrednio na bufecie może powodować sporo problemów. Rozwiązaniem może być użycie specjalnych wieszaków mocowanych na ścianach. W sklepach z akcesoriami kuchennymi można znaleźć nawet gotowe zestawy z już opisanymi doniczkami.

Użyteczne ozdoby

Zastanawiając się nad ożywieniem kuchennej aranżacji, warto pomyśleć także o podstawowych sprzętach. Stojaki na noże, korkociągi, podstawki pod wino, czy nawet szklaneczki do whiskey. Każdy z wymienionych przedmiotów można zastąpić wersją ozdobną, w pełni zachowującą walory użytkowe, a jednak wyglądającą niebagatelnie.

Co ciekawe, niektóre z tego typu drobiazgów potrafią pełnić dwie role naraz. Doskonałym przykładem mogą być magnesy na lodówkę wzbogacone o znajdujący się na odwrocie otwieracz albo ozdobne figurki wyposażone w składane końcówki z korkociągiem. Stanowią one część domowego niezbędnika, a jednocześnie mogą stać się stałym elementem wystroju kuchni.

One thought on “Kuchnia nie musi być nudna!

 • 25 kwietnia, 2017 o 08:48
  Permalink

  Witam…
  Co miał(a) na myśli Autor(ka) pisząc, że coś wygląda niebagatelnie? Niebagatelny – znaczy ważny, istotny.
  Może miało wyglądać nietuzinkowo albo niebanalnie? :// (Akapit o użytecznych ozdobach.)
  Pozdrawiam, Małgosia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *